Přesný termín se ale ještě neví.  „K uzavření Dobrovodské ulice by mělo dojít přibližně v červenci. Bližší termín není možné sdělit, protože ještě nebyla vypsána veřejná soutěž na stavbu," říká náměstek primátora Kamil Calta.

„Stavba by měla trvat čtyři až pět měsíců a týkat se bude úseku mezi ulicemi Plynárenská a Družstevní. Dojde zde k obnově technického vybavení komunikace a kompletně i krytu vozovky," vypočítává náměstek primátora, co vše se bude v Dobrovodské ulici dít.

Jaká budou s uzavírkou spojena omezení se zatím neví.  „Samozřejmě, že každá takováto stavba si vyžaduje určitá dopravní opatření," upozorňuje ale Kamil Calta. Podle náměstka primátora bude nutné brát ohled i na stavbu Zanádražní komunikace a případné další stavební akce, které budou v té době v okolí realizovány.

Vedení města v této souvislosti uvažuje i o veřejné debatě. „Jsem přesvědčen, že uzavírka Dobrovodské by měla být projednána na diskusi 
s občany," říká primátor Juraj Thoma a dodává, že je potřeba obyvatele čtvrti seznámit se všemi  možnostmi, aby se mohli sami vyjádřit, jaké řešení preferují. „Je to velký zásah," uznává vliv staveb na dopravu Juraj Thoma.

U části řidičů určitě radnice najde pochopení. Podobně jako v případě Zanádražní komunikace. „Stavba Zanádražky bude určitě dočasně provoz komplikovat, ale myslím, že na to jsme i trochu zvyklí," říká František Kadlec z Dobré Vody u Českých Budějovic.
Pokud se podaří dodržet harmonogram stavby, začne Zanádražní komunikace řidičům sloužit už koncem letošního roku.