Zakomplikace v dopravě může uzavřený železniční přejezd na Novohradské ulici, který stavební dělníci opravují v rámci rekonstrukce železničního koridoru z Českých Budějovic do Horního Dvořiště.


Objízdná trasa totiž vede přes ulici Čechova, Křižíkova a pak v Mladém ulicí Františka Halase a J. Dietricha. Místní z toho samozřejmě příliš nadšení nejsou.


„Jasně, že nám to vadí. Ale nedá se nic dělat, těch pár dní to musíme nějak vydržet, kdyby objížďka trvala měsíc, tak to bude horší,“ reagoval včera na provoz jeden z obyvatel ulice J. Dietricha, když se nakláněl z okna a sledoval situaci. „Zatím to jde. Ale uvidíme, jak to pod okny bude jezdit ve špičce,“ pokrčil rameny a zavřel okenice.


Malé zpoždění
Drobné potíže uzavřením velice frekventovaného přejezdu musí také řešit dopravní podnik (DP). Ten vypravuje normálně přes Novohradskou ulici linku číslo jedenáct.


„Jedenáctku jsme obousměrně odklonili ulicemi Mánesova, Čechova, Křižíkova, Františka Halase a J. Dietricha,“ upozorňuje cestující vedoucí útvaru obchodu a podpůrných služeb DP Daniel Jírovec. „Zastávku Dopravní podnik jsme zrušili úplně a stanici Družstevní dům pak posunuli za roh, do ulice J. Dietricha,“ dodává.


Spoj s číslem jedenáct pak také bude zastavovat na zastávkách linky dvanáct. Jírovec také zdůraznil, že kvůli objížďce nabírají jedenáctky mírné zpoždění. „Oproti normální trase máme zpoždění tři až čtyři minuty.“


Pro nákladní automobily je vytyčena jiná objízdná trasa. „Ta vede přes silnici u Holkova, pak dále na Římov a směrem na Strážkovice,“ řekla k náhradní variantě pro kamiony tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová.