„Je to docela nápor, nákladní doprava od Budějovic směrem na Písek citelně zhoustla," potvrzuje vltavotýnský starosta Milan Šnorek, jenž si objížďkovou trasu skrz město odpoledne zkušebně projel, aby měl o dění na silnici jasnou představu. „Je to ale spíš nepříjemné pro lidi, co bydlí například v Písecké ulici, cesta vyžaduje více opatrnosti a trpělivosti, ale rizikové situace u nás snad kvůli tomu nehrozí," doplňuje.

S větším náporem na hlavním tahu musí počítat i obyvatelé Hluboké nad Vltavou. Objízdná trasa se tu ale vnitřnímu městu vyhýbá a neměla by tak běžný život příliš ovlivňovat. „Kolegové mi zatím nic mimořádného nehlásili," shrnuje za místní městskou policii vrchní strážník Michal Saitz.

Jako druhou variantu objízdné trasy mohou řidiči nákladní dopravy volit cestu přes Netolice, Vimperk a Volyni, osobní a autobusová doprava se může uzavřenému obchvatu Vodňan vyhnout průjezdem skrz samotné Vodňany. Omezení budou platit do 27. června. Do té doby by měla být rekonstrukce obchvatu hotová.