Uzavírky na silnicích

Úplně uzavřena zůstane ve dvou termínech pozemní komunikace v ulici tř. 28. října. Důvodem je rekonstrukce objektu a umístění jeřábu na komunikaci. Konkrétně jde o úsek mezi ulicemi Skuherského a Fráni Šrámka. 

Termín:          8. 12. 2020 (7:00 – 17:00)

                      17. 12. 2020 (7:00) – 18. 12. 2020 (17:00)

Omezení v Okružní ulici
Od 2. listopadu musejí řidiči počítat se zhruba čtyřměsíčním omezením dopravy v části českobudějovické Okružní ulice, kdy v jejím okolí začne stavba nového horkovodu. Ten bude měřit 2615 metrů a povede od Výtopny Vráto do lokality Světlíky, kde vznikne na 145 tisících m2 rozsáhlý areál Technologického parku firmy VGP. 
Motoristy tak až do února 2021 čeká částečná uzavírka Okružní v jednom jízdním pruhu mezi Rudolfovskou a Trocnovskou. Dopravu zde budou řídit semafory.
Ve směru Rudolfovská – Okružní
se bude jezdit kyvadlově, v opačném směru bude průjezd stavbou zakázán s výjimkou autobusů MHD. Hlavní objízdná trasa povede po ulici Generála Píky na Zanádražní a Rudolfovskou, lokální po místních komunikacích.

Do 31. prosince má být uzavřena místní komunikace ve Vrátu na Českobudějovicku. Důvodem jsou stavební práce na silnici.

Výluky na železnici

Omezení dálkových spojů:

České dráhy omezí od pondělí 19. října provoz některých dálkových vlaků. 
Na základě aktuálních vládních opatření v souvislosti s epidemickou situací České dráhy upraví nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech. V koordinaci s ministerstvem dopravy, které tyto spoje objednává, bude od 19. října do odvolání mírně omezen provoz na linkách z Prahy do Hradce Králové, Brna, Českých Budějovic a Děčína, dále v úsecích Kolín – Ústí nad Labem, České Budějovice – Jihlava – Brno a Ostrava – Čadca. I přes tato omezení bude nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků. Jízdní řády České dráhy průběžně aktualizují v elektronických vyhledávačích a o jednotlivých omezeních detailně informují také na internetových stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu.

V koordinaci s ministerstvem dopravy bude omezen provoz následujících dálkových vlaků:
Linka Ex 7 Praha – České Budějovice – Český Krumlov
Vlaky Ex 533 / 534 Jižní expres (Praha – Český Krumlov) nepojedou od 19. října v úseku České Budějovice – Český Krumlov a zpět.

Linka R 11 Plzeň – České Budějovice – Brno
Rychlík R 651 Rožmberk od 20. října nepojede v úseku Čské Budějovice – Jihlava.
Rychlík R 652 Rožmberk (Brno – České Budějovice) od 19. října pojede v úseku Jihlava – České Budějovice pouze v sobotu.
Vlak R 654 Rožmberk (Brno – Plzeň) od 20. října nepojede v úseku Brno – Jihlava.
Vlak R 655 Rožmberk (Plzeň – Brno) od 19. října nepojede v úseku Jihlava – Brno.

Linka R 17 Praha – České Budějovice / České Velenice
Na rychlíkové lince Vltava bude od 19. října upravena nabídka spojů mezi Prahou a Českými Budějovicemi:

Rychlíky R 702, R 717, R 724 a 735 (Praha – České Budějovice a zpět) nepojedou.
Rychlíky R 709, 713, 716, 725 a 728 (Praha – České Budějovice a zpět) nepojedou o víkendech a svátcích (v pracovní dny zajištěny budou).

E.ON


Vzhledem k aktuálnímu stavu a nařízením vlády přistoupil E.ON v této době i k dočasnému uzavření svých zákaznických center v Českých Budějovicích a v Brně a také k uzavření dalších svých poboček po celém Česku, aby ochránil zdraví svých zaměstnanců i zákazníků. I nadále jsou jeho pracovníci připraveni pomoci zákazníkům s jejich požadavky. Ideálním řešením je použít webový portál Energie24 nebo poslat email na info@eon.cz. K dispozici jsou samozřejmě i operátoři na zákaznické lince 800 773 322 od 7 do 20 hodin nebo nonstop na poruchové lince 800 225 577 pro elektřinu a 1239 pro plyn.