Nejen koledu a průvod maškar, také dílnu, kde si bylo možné vyrobit masku, nabídlo masopustní úterý v Budějovicích.

V rámci kreativní mezigenerační dílny mohli zájemci od 13 hodin ve velkém sále KD Slavie nasát atmosféru masopustních příprav i vůni koblih, sdílet vzpomínky na předchozí masopusty ve městě i na vesnici, inspirovat se zvyklostmi předků a vyrobit si jednoduché tradiční masky.

V Dubném najdeme starou zástavbu ve stylu selského baroka i nové domy.
V Dubném staví dům pro seniory, nájemníky chtějí stěhovat koncem roku

Ve 14 hodin přijelo před Slavii Malé divadlo se svým Džuboxem a dodávkou s půjčovnou kostýmů. Před 16. hodinou se začal chystat masopustní průvod na cestu centrem města. "Vede tradičně na náměstí Přemysla Otakara II.,“ říká primátor Jiří Svoboda. Na náměstí potom dostali koledníci právo koledovat a tradiční rituál předvedlo několik souborů.

Kvůli průvodu byla krátce v centru v některých ulicích a na náměstí omezena doprava pro zajištění bezpečnosti účastníků. Masopustní koleda se v centru města v současné podobě konala pojedenatřicáté a zúčastnila se jí růžičková koleda z Doudleb a její maškarádi, mečová a „vařečková“ koleda JSPT Úsvit a jejich doprovod, slaměná a růžičková koleda z Benešova nad Černou, maškarní rej Úsviťáčku, koledníci FS Furiant, doudlebský dělostřelci a dechová hudba Šumavanka.