Na frekventované spojnici největších českobudějovických sídlišť Máj a Vltava teď musejí řidiči počítat s tím, že poblíž křižovatky s ulicí Evžena Rošického budou muset dát pozor na náklaďáky. Stavební stroje se totiž daly do práce na dvou bytových domech, které vznikají jen pár kroků od silnice směrem k hokejovému centru Pouzar.

Firma JTH Apartments České Budějovice, s.r.o. zde buduje dva objekty dohromady o zhruba dvou stech bytech.

Bagry také u Branišovské

Silnicí projíždějí i mnozí řidiči z Prachaticka nebo Českokrumlovska, kteří do jihočeské metropole přijíždějí od Dubného po Branišovské ulici. V samotné Branišovské nyní město buduje kruhovou křižovatku s ulicí Milady Horákové, do které se kvůli tomu nedá odbočit. Podle mluvčí magistrátu Jitky Welzlové je předpokládaný termín dokončení křižovatky stanoven na letošní březen. Průměr kruháče bude 32 metrů a jeho součástí budou i takzvané bypassy ve směrech, kde se předpokládá největší dopravní zatížení.

Miminko přišlo na svět v sanitce záchranky na D3.
OBRAZEM: První letošní miminko narozené v sanitce záchranky na dálnici D3

V současnosti už také probíhá hodnocení nabídek, které byly stavebními firmami podané na budoucí stavbu komunikace mezi Branišovskou ulicí a ulicí Na Sádkách. To má zlepšit dopravní situaci v lokalitě s novou výstavbou.

Také u Branišovské se navíc pracuje na bytových domech, aktuálně se hloubí výkopy pro základy. V území mezi areálem Jihočeské univerzity a lesem Bor.