Odpoledne vyšplhala rtuť v teploměru v jihočeské metropoli až na ukazatel 30,8 °C. Podle meteorologa Josefa Slavíka to bylo nejvíce v jižních Čechách. Například v Táboře naměřili meteorologové 27,8 °C a v Jindřichově Hradci 27,1 °C, v obou městech teploty zůstaly zhruba dva stupně pod dosavadním rekordem pro 20. květen. Ve středních Čechách na několika stanicích a v Plzni Bolevci bylo v pátek ale i nad 31 °C

V Českých Budějovicích byl dosavadní rekord pro tento den 29,2 °C a byl zaznamenán v roce 1979.

Ohledně počasí na páteční odpoledne a noc vydali meteorologové varování před silnými bouřkami a silným větrem a dokonce i před kroupami. "Je možné, že pro jižní Čechy nebudou předpoklady stoprocentně naplněny," upozornil ale Josef Slavík a vysvětlil, že situace se odpoledne vyvíjela trochu odlišně, než jaká byla ranní předpověď.

V noci by se ale měly v jižních Čechách vyskytovat deště, které by měly v sobotu dopoledne ustávat a počasí pak o celém víkendu bude ovlivňovat tlaková výše. "Teploty by měly být do 24 °C, v noci 10 až 15 °C," předpověděl pro víkend Josef Slavík. Sobota a neděle už by měly být víceméně beze srážek.