Nabídne místa

Parkovací dům u sportovní haly poblíž soutoku Vltavy a Malše pro 495 vozidel má obrazně řečeno zelenou. Primátor Jiří Svoboda totiž podepsal smlouvu s vítězem výběrového řízení na dodavatele - HOCHTIEF CZ a. s. - APP-PROJEKT, s.r.o.

„Je to naše odpověď na nedostatek parkovacích míst. Nový dům bude sloužit řidičům, kteří mají namířeno do centra a zároveň by měl pokrýt poptávku sportovních fanoušků,“ řekl primátor Jiří Svoboda a dodal, že se bude jednat o největší parkovací komplex zřízený městem v Jihočeském kraji.

Projekt i stavba

Záměr výstavby se začal tvořit na přelomu roku 2019 – 2020, kdy bylo rozhodnuto, že stavba bude realizována v režimu Design&Build, což celý proces výrazně urychlí. Vybraný vítěz výběrového řízení připraví stavební projekt podle podkladů dodaných radnicí a provede i samotnou stavbu. „Díky velmi dobrému týmu spolupracovníků se nám podařilo připravit kvalitní podklady včetně technických podmínek, které nám umožnily tento proces, jako vůbec prvním v Budějovicích, uskutečnit,“ uvedl předseda komise pro realizaci výstavby a zastupitel Viktor Lavička. Jde o režim zakázky, kdy vítězná firma vyhotoví celý projekt, projde územním i stavebním řízením a provede i samotnou realizaci.

Jedná se o jednu z největších investic za poslední roky. Tomu odpovídá i vysoutěžená cena více než 124 milionů korun. „Pro výběrové řízení byla stanovena jako limitní cena 130 milionů korun, což splnil pouze jeden uchazeč. Ostatní zájemci bohužel z výběrového řízení postupně odpadali, a to jak z důvodů technických, tak cenových,“ sdělil náměstek primátora Petr Holický.

Podle předběžného harmonogramu prací bude samotná stavba zahájena v roce 2022 a podle prvotních odhadů tam první řidiči zaparkují už na jaře 2023.