Sportovně-relaxační centrum a venkovní plovárnu začínají chystat Budějovice u sídliště Vltava. Současné vedení města by tak navázalo na malou pláž a vstupy do řeky, které byly vytvořeny u Vltavy nebo Malše v minulých letech. Dál se tak má zatraktivnit pobyt u vody pro obyvatele města. Nové sportoviště má nabídnout podle náměstka primátorky Petra Maroše třeba také občerstvení a šanci zahrát si plážový volejbal.

Pro říční břehy Vltavy a Malše je ve městě připraveno několik projektů, které už jsou v různé fázi realizace a dohromady tvoří program Město a voda. U Vltavy v Budějovicích je jednou z posledních investic vývaziště pro malá plavidla, které začalo sloužit naproti Lannově loděnici loni. Za 26 milionů korun ho nechalo postavit Povodí Vltavy a vedle pacholat pro uvazování lodí nabízí třeba i posezení na dubových roštech na části schodů. Rekonstruovaný už byl také z větší části park v Dukelské ulici u Malše. Tam se čeká jen na dokončení atrakcí pro děti.

Po etapách

Nový projekt na levém břehu řeky u sídliště Vltava by se měl uskutečnit v několika etapách. „Jsme přesvědčeni, že takovýto areál v Českých Budějovicích dlouhodobě chybí," uvedl Petr Maroš s tím, že za podobnou nabídkou zatím jezdí Budějčáci například do Hluboké nad Vltavou. Tady bude v dostupnosti MHD, u cyklostezky a v dosahu velkého sídliště.

V lokalitě mají vzniknout hřiště pro děti, pro plážový volejbal nebo dětské brouzdaliště. Počítá se také s gastronomickou částí, malým pódiem pro menší kulturní akce nebo workoutovým hřištěm. Pokud vše půjde dobře, chtělo by nové vedení města otevřít první část areálu pro veřejnost v červenci. Do budoucna se pak počítá s přeložením cyklostezky z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou, aby nebyla uprostřed nového areálu. Vedla by u průmyslových objektů, které se rozkládají podél výpadovky na Písek.