Podle náměstka primátora Petra Holického v současnosti vybraná firma finalizuje dokumentaci pro stavební povolení. Město poprvé zadalo zakázku jako celek včetně přípravy. „Jedna firma zajišťuje jak projekt, tak realizaci,“ zmínil Petr Holický. Nový objekt nabídne i místa pro kolostavy a sociální zázemí.

Než akce začne, tak se ale musí vyřešit sanace budoucího staveniště. „Našly se tam zbytky nevhodného materiálu,“ uvedl Petr Holický s tím, že se jedná o asfaltové směsi, pravděpodobně z nějaké dřívější stavby v lokalitě.

Nestačí poptávce

V současnosti je u Sportovní haly jednoduché parkoviště, které ale absolutně nestačí poptávce. V půl osmé v pracovní dny už je tak zaplněné, že najít volné místo se rovná šťastné náhodě, skoro až zázraku. Je to totiž jediné bezplatné parkoviště poblíž centra. Na jeho místě vznikne parkovací dům.

Studii k novému parkovacímu domu plánovanému u sportovní haly zpracoval Ateliér 8000. Radnice už vybrala firmy k realizaci.
V Budějovicích podepsali smlouvu na parkovací dům u sportovky

Až začnou práce nabídne město motoristům jako náhradu plochy naproti Sportovce za širokou tranzitní komunikací. Už dnes je to pás parkovišť, který začíná u Husovy třídy. Částečně patří městu, částečně soukromým subjektům. Kamiony, které zde stávají nyní zřejmě vymístí dopravní značení.