Na zastavěné ploše o velikosti přibližně 9 000 metrů čtverečních vzniká pět objektů. Jindřich Kukačka, jednatel společnosti Rosea Real a spoluinvestor stavby, představuje jednotlivé obchody. „Lékárna Dr. Max, Super zoo, tabák, Lidl, nehtové studio, drogerie dm, obleky Bandi, Jisk, Mountfield, NKD. Druhým objektem, který stojí samostatně, je Pepco, třetím je Burger King, čtvrtá je samoobslužná čerpací stanice Benzina, pátým objektem je samoobslužná myčka aut,“ vyjmenoval s tím, že nový retail park, tedy maloobchodní centrum, není centrum galeriového typu, ale každý obchod má vlastní vstup. Součástí je parkoviště, které počítá se 180 místy.

Českobudějovické vlakové nádraží čeká rekonstrukce.
OBRAZEM: Vlakové nádraží v Českých Budějovicích projde proměnou

Výstavba podle jeho slov začala v srpnu 2019. Obchoďáky lidem otevřou 15. června. „Nyní už kolaudujeme. Stavbu realizujeme vlastní stavební společností a díky tomu stavba běží podle denního harmonogramu. Žádné zpoždění nenastalo,“ popsal vývoj Jindřich Kukačka. Počítá, že nákupní centrum bude úspěšné.

Jedním z důvodů je podle jeho slov velká průjezdnost aut díky napojení na D3, Lišov, Třeboň, J. Hradec, Rakousko. „Frekvence aut je zde velká, obchodní centrum má být situované na okraji města, aby nerušilo rodinné domy.“ Spoluinvestor není v Budějovicích nováčkem. „Z Budějovic pocházím, stavěli jsme například Billu v Rožnově, také jsme se spolupodíleli například na retail parku naproti Makru,“ upřesnil. Investice činí 450 milionů.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto
Přibyly tři nové případy, a to na Písecku. Všichni se nakazili při oslavě

V Budějovicích to není jediná novinka pro nakupující. Mimo jiné nábytkářský řetězec XXX Lutz převezme síť prodejen Kika. V té teď lidé nakoupí v totálním výprodeji.