U příležitosti jubilejního ročníku je připravena i řada novinek. „K vidění budou například karavany. Návštěvníci se dozví také zajímavosti ohledně úsporného a ekologického bydlení,“ prozradil ředitel českobudějovického Výstaviště Mojmír Severin.

Další lákadlo je připravené na víkend. „To se bude v pavilonu T2 konat modelářská show. Lidé si budou moci prohlédnout rádiem řízené modely různých vozů,“ dodal Mojmír Severin.

Čeká na vás i potravinářský veletrh

Souběžně s výstavou Hobby se bude poprvé konat také potravinářský veletrh Czech Food Expo v pavilonu T1, který přivítá potravináře z celé České republiky. Své zastoupení zde budou mít jak výrobci a prodejci masných a mléčných výrobků, tak například i čokoládovny. Představí se samozřejmě také pivovary, lihovary nebo vinařství. Většina prezentovaných produktů je držitelem značky Regionální potravina nebo Klasa. 

Speciálním hostem potravinářského veletrhu bude Ondřej Slanina, známý z kulinářského pořadu Kluci v akci.

Dřevostavby a fotovoltaika

Letošní 30. ročník výstavy Hobby představí ale také nové trendy v oblasti dřevostaveb a minimalistického bydlení. V Národním pavilonu Z a dalších plochách Výstaviště je přes 20 vystavovatelů – výrobců a distributorů dřevostaveb, tiny housů, modulových domů.

Sekce dřevostaveb & tiny house je doplněna nabídkou tepelných čerpadel, fotovoltaiky.

Chybět nesmí ani v poslední době tolik oblíbené karavany. I ty mají své místo na Hobby, a to v těsné blízkosti hlavní brány. Najdete tu nejen inspiraci, ale také poradenství a přímý prodej karavanů, obytných přívěsů, vestaveb a příslušenství.

Ani letos samozřejmě nepřijdou zkrátka děti, pro které je připraven Hobby dětský svět. Najdou zde například tradiční dřevěný kreativní koutek, tvořivé dílny, zajezdit si mohou na oslících a určitě je potěší i skákací hrady a trampolíny. Připravena je i řada sportovních aktivit nejen pro lidi, podívat se můžete i na sportovní výkony zvířat, a to v soutěži s názvem králičí hop.

Vstupenky a otevírací doba

Na výstavy Hobby a Czech Food Expo se dostanete za cenu jedné vstupenky.

Ceny vstupného:
Plné 130 Kč
Rodinné 300 Kč
Zlevněné 90 Kč

Otevírací doba:
Pátek 12. května 9.00 - 18.00
Sobota 13. května 9.00 - 18.00
Neděle 14. května 9.00 - 17.00