Krátkou smyčkou mají od pondělí projíždět řidiči na výpadovce z Českých Budějovic směrem na Trhové Sviny a Nové Hrady. V Novohradské ulici začne objížďka, která svede dopravu na hotovou část kruhového nadjezdu nad dálnicí D3 nedaleko Nových Hodějovic. Je to první část stavby přímo spojená s dálničním provozem, kterou si řidiči vyzkouší.

Škoda po požáru domu ve Zlivi je přes milion korun.
OBRAZEM: Škoda po požáru domu ve Zlivi je přes milion korun

Původně byl kruháč projektován jako nájezd na dálnici od Trhových Svinů. V průběhu projektových příprav ale bylo rozhodnuto o tom, že kruháč bude postaven nad dálnicí jen jako nadjezd a případné napojení na D3 že bude otázkou pozdější dostavby.

Objížďka by měla trvat do konce října. Podle Adama Kolouška z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic ČR se změní dopravní poměry v lokalitě kvůli stavbě zbývající části nadjezdu. „Také se budou dělat přeložky sítí a stavaři zde provedou zprůjezdnění pro navážení materiálu z dálnice a na dálnici,“ doplnil Adam Koloušek. V místě už funguje nová odbočka z Novohradské ulice na Vidov.

Novým jednatelem JIKORDu se stal Jiří Kafka.
Novým jednatelem JIKORDu se stal Jiří Kafka

Kvůli dálnici je nyní mezi Budějovicemi a Dobrou Vodou uzavřena také Dobrovodská ulice. Toto omezení má trvat do 22. srpna. Objízdná trasa je vedena Ledenickou ulicí. Na objízdné trase byly instalovány mobilní semafory na čtyřech křižovatkách.

V regionu dále trvá dopravní omezení v Trocnově. Není možno projíždět mezi Trocnovem a Strážkovicemi kvůli stavbě nového mostu přes železnici u zastávky Trocnov.