S omezenou průjezdností budou muset po velkou část prázdnin počítat řidiči u jedné z nejfrekventovanějších ulic v Českých Budějovicích. Strakonickou ulici totiž čeká rekonstrukce v úseku mezi Husovou třídou a křižovatkou zvanou diamant na silnici I/20. Dá se proto čekat buď mírné zdržení při jízdě Strakonickou nebo při volbě variantní trasy třeba přes ulici Husovu a Dlouhý most.

Jihočeský kraj plánuje od 10. července do 20. srpna 2023 rekonstrukci komunikace v délce 345 m, a to od konce kruhové křižovatky s ulicí Husova po sjezdy na silnice I. třídy I/20 a I/3. V rámci stavby dojde mimo jiné na Strakonické také k rozšíření současných autobusových zálivů pro kloubové autobusy, prodloužení nástupiště a nasvětlení stávajícího přechodu pro chodce.

Na čtyři etapy

„Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě, budou stavební práce rozděleny do čtyř etap tak, aby byla zajištěna dopravní obslužnost území alespoň jedním jízdním pruhem v každém směru jízdy,“ uvedl k chystané akci David Hocke z tiskového oddělení krajského úřadu.

Spoluinvestorem této stavby bude i město, které bude financovat opravu ulice Boreckého, přisvětlení přechodu pro chodce a světelné signalizační zařízení s náklady ve výši přibližně 2 miliony korun.

Zhotovitelem stavebních prací je Strabag Silnice a. s., Praha. Jihočeský kraj budou stavební práce stát 14,2 milionu korun.