Křižovatky českobudějovické Pražské třídy s Nerudovou a Puklicovou ulicí nabízejí už několik dnů bezpečnější přecházení. Město zde nechalo osadit světelnou signalizaci a přecházení řídí semafory. Klasickou křižovatku představuje jen křížení Nerudovy ulice s Pražskou třídou. Z Puklicovy do Pražské a naopak není možné vjet. Přesto kvůli bezpečnosti byly semafory osazeny na oba přechody. Podle náměstka primátorky Lubomíra Bureše činí náklady na přechody Pražská - Nerudova a Puklicova 4 385 935,40 Kč.

Čtyřpruhová Pražská třída má sice v těchto místech středové ostrůvky na přecházení, ale na víceproudé vozovce ne všichni řidiči reagují stejně. V minulosti už se zde stalo kvůli tomu i několik nehod. Semafory by měly pracovat v taktu s křižovatkou Pražská - Pekárenská. Obě zmíněné křižovatky jsou poměrně frekventované, mimo jiné díky blízkosti obchodního centra IGY nebo základních škol v Nerudově a Čéčově ulici.

Most v Nádražní a frézování "houpačky"

Práce skončily také v Nádražní ulici, kde se rekonstruoval most přes Dobrovodskou stoku. Při opravách, které začaly v létě, byl most v Nádražní postupně opravován po polovinách. V Nádražní ulici také zmizela "houpačka" poblíž křižovatky s Pekárenskou ulicí. Vzdutí asfaltu zřejmě způsobilo překopnutí vodovodního řadu stavební firmou a následný únik vody. Asfaltové vrstvy vozovek proto byly koncem listopadu odfrézovány, podklad vyrovnán a následně položen nový asfalt.

Prodej ryb v ulicích Českých Budějovic už začal. Na snímku Zbyněk Tlačil na náměstí Jiřího z Poděbrad.
Kádě se šupináči už stojí v ulicích Budějovic, hlavní nápor začne ve čtvrtek

K dopravním omezením v jihočeské metropoli stále patří stavba kruhové křižovatky v Branišovské ulici, takže aktuálně se z Milady Horákové nedá vjet do Branišovské a naopak. Kruháč by měl být dokončen v závěru března příštího roku.

Uzavřena je také Dobrovodská ulice v místě, kde se kříží se stavbou budoucí dálnice D4 a uzavírka by zde měla končit k 30. dubnu 2023, původně měla skončit v srpnu, protože od srpna 2022 trvá a měla trvat jeden rok.