„Moc mě to baví. Každá exkurze je totiž originál," řekl Jan Krátký a doplnil, že v loňském roce prošlo budějovickým pivovarem padesát jedna tisíc lidí z celého světa. „Baví mě s nimi komunikovat. Člověka ty jejich dotazy a názory hrozně obohatí," dodal s tím, že kromě českého jazyka provádí návštěvníky také v němčině, angličtině, ruštině, případně i ve slovenštině. „Moje manželka je z Košic, takže není problém," smál se 72letý Budějovičák.

Někteří lidé mu závidí, že coby degustátor „může" pít v pracovní době, on sám se k této profesi avšak dostal spíše náhodou. „Když jsem chodil na gymnázium, přišel k nám do třídy člověk a dělal nábor lidí, kteří by třeba chtěli v pivovaru jednou dělat. Tak hezky o tom vyprávěl," zavzpomínal Jan Krátký na prvotní seznámení s výrobou piva. Možná právě proto se také nakonec rozhodl pro studium na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Studium ukončil úspěšně v roce 1967 a následně nastoupil do Jihočeských pivovarů, konkrétně do Samsona. „Tady jsem zastával různé funkce, dokud mě v roce 1979 ze Samsona nevyhodili," vyprávěl Jan Krátký. Důvodem byla dle jeho slov angažovanost v tehdejším protipolitickém dění.

„Přepisoval jsem a množil Chartu 77," prozradil důvod svého propuštění. „Tenkrát se to ještě dělalo na stroji, protože nebyly kopírky, tak jsem to psal přes devět kopíráků, a pak to samozřejmě rozvážel. Někdo to na mě ale práskl, a tak jsem šel za trest do Budvaru. To bylo v únoru roku 1979 a od té doby jsem tu až do roku 2009 pracoval na pozici vedoucí laboratoře, dneska se tomu ale říká honosněji vedoucí oddělení řízení jakosti," vyprávěl. Že tolik let vydržel u jedné profese rozhodně nelituje. Chemii má sice rád, výroba piva má ale podle něj vlastní poezii.

„To není běžná chemie, jako je například neutralizace, ale je to chemie života, protože slad, to je vlastně naklíčený zrníčko ječmene, které se usuší, kde jsou enzymy, které potom štěpí škrob na cukr. To je úžasná věc. A kvasinky, to jsou tak kouzelná zvířátka, která se umí množit a jsou tak užitečná. Zkvašují cukr na alkohol a oxid uhličitý," vyprávěl s nadšením dědeček tří vnoučat, jenž se ve volném čase rád věnuje zahradničení a turistice.