Co je kampaň "Bezpečná rouška": Oblastní spolek Českého červeného kříže v Českých Budějovicích zahájil kampaň „Bezpečná rouška“. Každý, kdo šije bavlněné roušky a chce pomoci svému okolí, je může přinést od pondělí do soboty vždy od 14 do 17 hodin do sídla Oblastního spolku ČČK v Husově ulici 20 v Českých Budějovicích, nedaleko Dlouhého mostu směrem do centra. Takto získané roušky budou desinfikovány, zabaleny a distribuovány po celém Jihočeském kraji.

Český červený kříž spustil akci 'Bezpečná rouška'.Zdroj: Archiv OS ČČK České Budějovice

Proč „Bezpečná rouška“: Roušky šije, kdo má ruce a šicí stroj - za což všem patří obrovský DÍK! Ale s přibývajícími nakaženými v Jihočeském kraji hrozí nebezpečí kontaminace roušek. Budeme je proto ve velkém sterilizovat, aby rouška, která doputuje od švadlenky k tomu, kdo ji potřebuje, byla rouškou bezpečnou. Aby nedocházelo k nechtěnému šíření nemoci.

Celosvětová empidemie koronaviru vylidnila i centrum Českého Krumlova, které je běžně zaplaveno turisty.
Virtuální výlet s Deníkem: Ztichlý Krumlov

Komu je "Bezpečná rouška" určená: Roušky budou doručovány v první řadě seniorům, kteří jsou v těchto dnech ohroženi novým tipem koronaviru Covid-19 nejvíce. Samozřejmě, bude-li roušek nadbytek, dostane se i na běžné občany Jihočeského kraje. Primárně se tedy roušky dostanou do rukou řadových občanů, nikoliv institucí či firem.

Sokol. Ilustrační foto.
Sokolové nabízejí soutěž o nejoriginálnější znak i cvičení

Jak víme, kde roušky chybí: Český červený kříž České Budějovice je členem Panelu NNO - to je sdružení nestátních neziskových organizací. Panel NNO je součástí pracovní skupiny krizového štábu Jihočeského kraje. Mimo jiné máme na starosti monitoring materiálních potřeb v jednotlivých obcích v celém Jihočeském kraji. Kde co schází víme tedy "z první ruky"

Nosit roušky můžete od pondělí do soboty v době od 14 do 17 hodin na adresu Husova 20 v Českých Budějovicích.

Blanka Černá, vedoucí zdravotnictví a krizového řízení OS ČČK České Budějovice