Pražákovi se nelíbí, že v občanském sdružení HC České Budějovice, které se stará o výchovu hokejové mládeže, se náhle téměř zdvojnásobil počet členů a ptá se: „Proč.“ Vedení HC České Budějovice (HCČB) však kritiku odmítá.

Pražák poukazuje na to, že měsíc před tím, než se konala poslední valná hromada sdružení, bylo přijato prakticky najednou necelých 200 nových členů. „Hlasoval pro to také Zdeněk Blažek, který v tu dobu ani nebyl členem sdružení, byl jen ve správní radě,“ zmiňuje Pražák jednu ze svých výhrad a dodává, že noví členové teď mají „větší“ slovo než ti „dlouholetí“.

Hromadným přijetím se prakticky zdvojnásobil dosavadní počet členů sdružení a valná hromada záhy odhlasovala personální rošádu. Pražák proto podal podnět k revizní komisi sdružení.

Ke změnám patří například to, že Zdeněk Blažek, předseda představenstva HC Mountfield, a. s., nově stanul také v čele HC ČB (jak již Deník uvedl). Blažek ale pochyby o změnách odmítá a poukazuje třeba na to, že cílem je lepší spolupráce obou subjektů.
„Jako člen správní rady jsem měl určitá práva a povinnosti,“ zdůrazňuje směrem k Pražákovým výtkám Zdeněk Blažek a dodává, že díky tomu mohl i hlasovat o přijetí nových lidí do HC ČB.

Ze známých sportovních tváří jihu Čech se do čela sportovního sdružení postavil Roman Turek.

Problém nevidí ani v tom, že z nových členů, sotva přijatých, se o měsíc později na valné hromadě objevilo jen málo lidí. „Je běžné, že se lidé nechávají na valných hromadách zastupovat,“ konstatoval Blažek. „Na valné hromadě bylo i 62 stávajících členů,“ připojil Blažek a dodal, že jejich drtivá většina také hlasovala pro novou správní radu.

„Sdružení mělo předtím přes dvě stě členů,“ popsal Blažek situaci v HC ČB s tím, že velká většina byla neaktivní a práce ve sdružení se účastnilo od 40 do 70 lidí. Nový šéf HC České Budějovice doufá, že členové, kteří přibyli nyní, ukážou ve sdružení větší chuť k aktivnímu podílu na jeho chodu. „Valná hromada proběhla v souladu se stanovami a se zákonem,“ zdůraznil pro Deník Blažek a odmítl Pražákovu myšlenku, že by se měla valná hromada opakovat, a to bez nových členů.

„Když by pak byl stejný volební výsledek, nedalo by se proti tomu nic namítat,“ zmínil svůj pohled na věc Pražák, který je ale připraven platnost valné hromady, pokud neuspěje u revizní komise, napadnout i soudně.

Podle posledního vyjádření vedení sdružení ale byla valná hromada v pořádku a v tomto duchu se nese i dopis Pražákovi od revizní komise.