Jak ale uvedla Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích (KHS JčK), v této souvislosti se zatím žádný případ onemocnění v jižních Čechách neobjevil. "Muž měl zvýšenou teplotu, kašel a záchranná služba ho převezla z hotelu na infekční oddělení Nemocnice České Budějovice. My jsme obdrželi výsledky laboratorního vyšetření v pondělí v noci a podezření na koronavirus se nepotvrdilo. Šlo o akutní respirační onemocnění, jehož původcem byl běžný rinovirus,“ uvedla Kvetoslava Kotrbová.

Lékaři v ochranných oblecích v jedné z nemocnic v čínském Wu-chanu.
Lékaři prověřovali podezření na koronavirus také na jihu Čech, nepotvrdilo se

Dodala, že coby představitelka orgánu ochrany veřejného zdraví v minulém týdnu svolala jednání se zástupci Jihočeského kraje, českobudějovické nemocnice a složek Integrovaného záchranného systému, na kterém jsme si osvětlili metodický postup a úkoly, které jednotlivé složky IZS v případě výskytu nového koronaviru plní. "Připravili jsme rovněž informační materiály a letáky pro hotely a ubytovací zařízení v exponovaných lokalitách, informační kampaň zahájila i některá zdravotnická zařízení, protože pro účinnou prevenci jsou nejdůležitější informace," řekla s tím, že k pátku bylo všech 34 testovaných případů v České republice negativních a aktuálně nemá KHS JčK informaci o žádném podezřelém případu v kraji.

Měření teploty na nádraží v Číně
Koronavirirus se šíří. Británie potvrdila nakažené, Itálie vyhlásila stav nouze

Výskyt nového koronaviru byl dosud zaznamenán ve dvaceti zemích včetně sousedního Bavorska. Čína, kde je ke včerejšímu dni na deset tisíc nemocných a více než 210 obětí, přijala v týdnu opatření, omezující volný pohyb osob. Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila ve čtvrtek globální stav zdravotní nouze.