Radostné švitoření a mlaskání spokojených dětí se rozhléhá italskou pizzerií v českobudějovické Plachého ulici.

V pátek sem pozval na vánoční pizzu handicapované děti s jejich kamarády a doprovodem majitel Giorgio Zanon.

Přišli jak děti ze sdružení Ovečka, kde jsou děti z Downovým syndromem, tak školáci ze ZŠ speciální v Dlouhé ulici. Dohromady se pak u stolů tísnilo přes tři desítky strávníků.

„Mám všechny děti rád a vím, že tyhle děti potřebují víc lásky než ostatní,“ říká devětačtyřicetiletý Giorgio Zanon z Bibione, který druhým rokem peče v Českých Budějovicích pizzu.

„Děti s Downovým syndromem mají v sobě více lásky k druhým lidem. I proto jsem je pozval na pizzu už před prázdninami a teď před Vánocemi podruhé. Přijde mi to úplně normální,“ usmívá se sympatický Ital, který by mohl být příkladem pro ostatní.

„Je to od něj moc hezké a nám všem udělal pozváním radost,“ usmívá se nad plným talířem Daniela Feragetová ze sdružení Ovečka.

Dospělí i děti si oběd moc pochvalují. Za chvíli se pak rozdávají dárečky a jeden mají strávníci připravený i pro pohostinného Giorgia.

„Je to tu moc fajn a měla jsem pizzu se šunkou, která mi moc chutná,“ prozrazuje třináctiletá Terezka.

„Moc se těším na Ježíška. Přeji si pod stromeček Harryho Pottera, autodráhu a CD Petra Koláře,“ vypočítává svá přání drobná dívka z Ovečky.

„Se sdružením Ovečka spolupracujeme při různých programech a přednáškách a také sem jsme teď přišli společně,“ říká učitelka Šárka Bartoňová z českobudějovické zŠ Speciální v Dlouhé ulici.

Těší ji, jak se o české děti dokázal postarat italský kuchař. „To neudělá v Českých Budějovicích pro tyhle děti zadarmo nikdo,“ myslí si Martin Novotný, který přišel s dětmi jako doprovod.

„Je vidět, že Italové mají otevřená srdce a že jsou k druhým přátelští,“ shodují se všichni účastníci adventního oběda.

Malí kuchaři

Vánoční pizzou spolupráce s Pizzerií da Giorgio v Plachého ulici nekončí.

„Počátkem roku chystám totiž pro tyhle děti kurz a budu je učit dělat pizzu,“ usmívá se Giorgio Zanon.

„Nic na tom dohromady není. Těším se já i oni,“ dodává Giorgio Zanon a rozhlíží se po pizzerii, kde sedí jedlíci a snad i budoucí kuchaři.