Sbírku organizuje jílovická pobočka sportovní organizace Orel. „Chtěli jsme v předvánoční době připravit nějaký konkrétní skutek, do kterého bychom mohli zapojit i naše děti. A když nás napadl tento projekt, řekli jsme si, že ho nabídneme i ostatním,“ říká ke vzniku sbírky starosta jílovického Orla Šimon Heller.

Žárovičky, světla a 3D efekty se postarají o vánoční atmosféru v hlubocké zoo, kam se můžete přijít na zvířata podívat i o něco déle než běžně.
Efektní podívaná v Zoo Hluboká

Děti tak mohou darovat své hračky na sběrné místo v Českých Budějovicích (Stěna Lanovka, Lannova 128/2, České Budějovice, otevírací doba denně 13 - 23 hodin) nebo je poslat poštou na adresu OREL, Jílovice 228, Jílovice 37332. Vybrané hračky pak během února 2020 poputují do Rwandy, konkrétně do jedné z nejchudších oblastí světa zvané Bigugu. „Spolupracujeme s jihočeským lékařem Dominikem Hesem, který aktuálně v Bigugu pomáhá jako lékař a pomůže i s distribucí konkrétním dětským pacientům,“ dodává Šimon Heller s tím, že sbírka bude ukončena 31. ledna 2020. „Za sbírku budeme určitě rádi a budeme hračky rozdávat dětem v Bigugu v nemocnici. Ideální jsou například autíčka, panenky nebo míčky. Takové hračky tady udělají hodně radosti,“ zdůrazňuje jihočeský lékař lékař Dominik Hes.

Lidé se sešli u rozsvícení vánočního stromečku a prožili tak v Borovanech příjemnou atmosféru adventního času.
Vánoční strom v Borovanech

Rwanda je východoafrický desetimilionový stát. V roce 1994 zde proběhla genocida, kdy bylo během 100 dnů vyvražděno 800 000 obyvatel. HDP Rwandy nedosahuje ani 2000 dolarů a patří tak k 10% nejchudších států světa. V porovnání s Českem je přibližně dvacetkrát chudší.