Počty pozitivně testovaných na Mladovožicku neustále narůstají, stejně jako počty lidí, kteří kvůli rizikovému kontaktu musí do karantény.

První pozitivně testovanou byla poštovní doručovatelka místní pobočky, u které testy prokázaly nákazu covidem-19 v úterý. Následně došlo k uzavření pošty. Od čtvrtka funguje v omezeném režimu.

V pátek se tak do izolace dostalo takřka celé osazenstvo radnice včetně místního starosty a senátora za Táborsko Jaroslava Větrovského.

„Převážná část nás je v karanténě, dostali jsme se totiž do styku s nakaženou osobou,“ potvrdil s tím, že nyní probíhají testy, které mají případnou nákazu potvrdit či vyvrátit.

Po dobu dvou týdnů je však čeká povinná karanténa, provoz radnice budou v omezeném režimu zajišťovat dvě zaměstnankyně, které se karanténě díky své předchozí dovolené vyhnou.

V pátek zavřel také místní obchodní dům Jednota, v karanténě skončilo 16 lidí.

„Pozitivní testy zatím nemá nikdo, ale do kontaktu s nakaženou osobou přišli. Testy probíhají opakovaně,“ upřesnil vedoucí obchodně-provozního odboru Jednoty Pavel Primus.

V pátek prodejnu odborná firma kompletně vydezinfikovala, od pondělí by měl začít fungovat provoz v omezeném režimu. „Chystáme se do ní svážet tým prodavačů z jiných prodejen,“ uzavřel.

Podle vyjádření krajské hygieny bylo v pátek na Mladovožicku 12 aktivních případů koronaviru. Sedm má návaznost na místní poštu, zbývajících pět pak souvisí s dojížděním za prací do Prahy. Celkem jich bylo v pátek na Táborsku dvacet.

„Pozitivních případů průběžně přibývá. Dá se čekat, že se počet bude v souvislosti s testováním dále zvyšovat,“ uvedl místní praktický lékař Miroslav Smažík.