Děti tak můžou z naprosté blízkosti pozorovat kromě kočky divoké taky veverky nebo dvojici puštíků. Nechybí samozřejmě ani staří známí, kozičky s kozlíkem Kájou.

V České republice byla kočka divoká prakticky vyhubená a ve volné přírodě se až na ojedinělé případy (často se jednalo o přechod hranic) nevyskytovala. V letech 2011–2019 bylo doloženo, díky fotopastem ze Šumavy, Beskyd nebo Doupovských hor, že se postupně do českých lesů vrací. Na českou stranu Šumavy se kočka divoká dostala pravděpodobně z Bavorska, kde byla před lety opět vysazena do přírody.

Frymburští hasiči pomáhali u domu, který ohorožovala voda řinoucí se z polí.
Ve Světlíku spadlo tolik vody, že hrozilo vytopení domu

Puštík obecný je noční pták, který se běžně vyskytuje na českém území. Tato poměrně nenápadná sova má mohutnou kulatou hlavu. Zabarvená bývá velmi variabilně, základní barva se u ní pohybuje od šedé přes odstíny hnědé až po rezavou s tmavým žíháním. Samice jsou o něco větší než samci.

„V Království lesa chceme nabídnout dětem nejen zábavu, ale také možnost něco se naučit. Část herních prvků je edukativních, děti se tak nenásilně vzdělávají během hry. Lesní mini zoo na tyto aktivity navazuje, resp. ukazujeme dětem zástupce šumavské přírody, kteří jsou pro tuto oblast typičtí,“ vysvětluje Olga Kneiflová, tisková mluvčí lipenského areálu.

Housův mlýn je vyhlášený středověkou atmosférou.
Víkend na jihu nabídne cyklovýlet, koncerty i slavnosti

Lesní mini zoo je součástí areálu Království lesa, který nabízí několik desítek atrakcí, tvořivé dílničky nebo další herní prvky. „Většina z nich vznikla na míru tomuto zákoutí šumavské přírody,“ láká k návštěvě mluvčí.

K dispozici jsou samozřejmě všechny lipenské gastro provozy, vybírat lze z pestré nabídky hned několika restaurací, které nabízejí jak tradiční šumavské speciality, tak i jídla pro děti. Den v Království lesa se dá navíc pohodově zkombinovat s návštěvou nedaleké Stezky korunami stromů. K dětskému lesnímu areálu se dá dostat lanovkou, stezkabusem anebo pěšky po lesní cestě přímo z centrálního parkoviště, anebo, třeba s kočárkem, kolem bobové dráhy a přes Slupečnou po asfaltu.