I divák sám se může podle mluvčí Kristýny Novotné podílet na programu a např. do konce května hlasovat na facebooku pro český a zahraniční film, který chce na zahájení. To připadá na 2. a 3. července. „Zatím v anketě vede Na samotě u lesa a Hříšný tanec,“ prozradil další člen asociace Milan Pleva. „Otevřenost bychom rádi nabídli i tvůrcům a jiným kulturním sektorům,“ dodává Kristýna Novotná. Divadla, kapely aj. se mohou hlásit s dalším programem, který by až z 50 procent doplnil promítání. Filmy nové i starší uvidíte v úterý, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu. Další dny bude možný doprovodný program. „Nebráníme se ani předprogramu před promítáními,“ vysvětluje Milan Pleva s tím, že je škoda přijít až v půl desáté na projekci. Dále čtveřice, kterou uzavírá režisér Daniel Habrda, plánuje komponované večery s tematickým filmem, oblečením i občerstvením.

Bistro patřící ke kinu povede externě Petr Klika.

Cílem skupiny je, aby nebyl „letňák“ brán jako chátrající prostor jako doposud, ale aby ho návštěvníci chápali jako kulturní prostor, kde je čeká nejen film.

Posunout dál chce tým podle Radovana Mosera, který má na starosti techniku, i technické parametry. „Chceme wifi pokrytí a streamování akcí na sociální sítě,“ vysvětlil. Dále bude mít kino technologii pro tzv. „silent cinema“. „Jsme schopni při promítání skrze mobilní telefony poskytnout do sluchátek kvalitnější zvuk,“ přibližuje. Sledování filmu si tak užije i návštěva ze zahraničí, která si zvolí z jazyků, v nichž je snímek namluven.

„Chceme bojovat za to, že letní kino, i když třeba v nové podobě, má svůj smysl,“ dodává na závěr Milan Pleva. Na rok 2021 se totiž chystá soutěž na obnovu a úpravy parku Háječek včetně areálu kina. Tým bude letňák provozovat do roku 2022.