Petr Košin, specialista řízení jakosti piva z Budějovického Budvaru a vedoucí týmu, který tento ochucený ležák vyvíjel, řekl, že inspirací pro B:Cherry se stal belgický kriek. Na rozdíl od krieku, který je svrchně kvašený, Budvarští višňovou šťávu přidali do tmavého ležáku. To je unikátní přístup, který vytvořil nový pivní styl. B:Cherry je tedy českým originálem. Kromě Česka se pivo pije ve třech zemích v Německu, Spojeném království a v USA.

Loni jste vyrobili sezonní pivo Dark Cherry, letos B:Cherry, což jsou odlišné názvy stejného produktu. Jsou edice odlišné?

Trochu odlišné jsou, ale naprosto minimálně. Je to dáno tím, že letošní višně dozrály trochu více než ty loňské. Letošní produkt je chuťově trošičku kulatější. Myslím si, že může zaujmout širší pivařské publikum. Kulatější chuť dává vyniknout čokoládovým tónům, které loni ne úplně všichni konzumenti cítili. Letos vynikají více. Technologie je stejná jako loni. Nakupujeme višňovou šťávu z koncentrátu. To znamená když se višně sklidí, tak se zahustí a potom se v zahuštěné podobě přidávají do piva.

Dá se toto pivo pít celý večer? Přece jen má nezvyklé chutě…

Určitě ano. Souvisí to s čokoládovějším a višňově trpčím dozvukem. Ten vytváří pitelnost tohoto produktu. Sám jsem vyzkoušel, že B: Cherry se dá pít ve větším objemu než jen jedna sklenka.

Dvě třetiny dáváte do sudu a třetinu do lahví. Proč?

Vycházíme z toho, že i když je toto pivo v lahvích, pořád je to gastronomický produkt určený pouze do restaurací. Ne všechny hospody mají volné kohouty u pípy. Lahve umožňují rozšířit distribuci do širší sítě hospod.

Toto pivo prochází standardní pasterizací?

Sudová varianta prochází běžnou bleskovou pasterizací. Pivo se velice krátce a šetrně zahřeje před tím, než se naplní do sudů. Lahve se pasterizují po naplnění do lahve.

Bude limitovaná edice B:Cherry do Vánoc vypita?

Uvidíme, loni to bylo mnohem dříve než do Vánoc. Blíží se svátek svatého Martina a s pečenou husou se toto pivo velice dobře páruje. Je to naprosto vhodná kombinace.