Ujel v kradeném transportéru do Čech, přičemž lehce poškodil auto hlídky, která ho pronásledovala. Následně ho zadržela Policie ČR.

Sbírali houby pro důchodce

Patnáct italských houbařů zadrželi ve středu odpoledne v Embachu v Solnohradsku. Na skupinu upozornila policii a okresní úřad chatařka .„Měli u sebe 30 kilogramů hřibů a lišek, ačkoliv skupina smí mít jen osm kilo,“ napsal deník OÖN. Houby byly zabaveny a předány dvěma domovům důchodců v regionu. Italové kromě toho museli zaplatit pokutu 500 eur. V Solnohradsku smějí skupiny nasbírat jen osm kilogramů hub denně, jednotlivci dvě kila. Sbírat se smí jen od 7 do 19 hodin. V tomto týdnu dopadla policie v oblasti též německého otce se synem se třinácti kilogramy hřibů v autě. I ty šly do kuchyně domova seniorů.

Drahý sex na chodníku

Přímo na chodníku živé ulice v Linci souložil ve čtvrtek kolem 4.30 hodiny mladý pár, ačkoliv jinak užívá společný byt… Počínal si tak hlasitě, že vzbudil okolobydlící, a ti alarmovali policii. Její šetření na místě mladíka rychle připravilo o chuť si užívat a 18letou slečnu tak rozčílilo, že téměř dvoumetrového policistu fyzicky napadla. Byla odvezena na služebnu „vychladnout“. Dvojice byla podnapilá.

„Kdyby se tak hlasitě milovali doma, ke stížnosti sousedů na hluk by mohli zaplatit pokutu až 360 eur,“ napsal Volksblatt. „Sex na chodníku je porušením dobrých mravů a hrozí za něj sankce ve stejné výši.“ Dívenka pak může dostat ještě pokutu za agresivní chování ve výši až 218 eur.

Omlazoval vajíčka

53letý chovatel drůbeže z hornorakouského Wallsee dostal nepravomocně čtyři a půl roku vězení, protože falšoval datum minimální trvanlivosti vajec. Podle policie je razítky „omlazoval“ až o 35 dnů. Nebyl stíhán za prodej zkažených potravin. „Protože ale jeho zboží nebylo vždy tak čerstvé, jak uváděl, poškodil spotřebitele o 817 000 eur,“ napsaly OÖN.

Koncern, kterému obviněný vejce dodával, od něho následně přestal zboží odebírat, ale opatření pak zrušil s vysvětlením, že k pochybení producenta došlo už před třemi roky a velkoodběratel se o něm dozvěděl s velkým zpožděním. Od roku 2008 se tento chovatel účastní programu kvality Agrar – Markt – Austria a kontroly už žádný nedostatek nezaznamenaly. Jeho vajíčka se tedy v prodejnách koncernu prodávají dál.

Ke kořenům života

Firma z Giesshüblu u Vídně nabízí v oblasti Lince pohřební obřad s uložením urny do Dunaje, napsaly OÖN. „Voda je život, proč tedy po odchodu na onen svět neukládat ostatky zpátky tam, kde veškerý život začal?“ říká ředitelka firmy Elisabeth Zadrobilková.

Rozloučení se koná na historické lodi, která pojme až 60 hostů. „Popel je uložen v urně z celulózy, která se ve vodě rozpustí,“ popisuje Zabrodilková. Urna prý není do Dunaje nad Lincem jen tak potopena, při slavnostním ceremoniálu je řece „odevzdána“, uvádí list. Vlajka na lodi je spuštěna na půl žerdi, lodní siréna vyšle poslední pozdrav, hladinu pokryjí růže…Cena za takový pohřeb po zpopelnění a převzetí urny začíná od 1980 eur. Stoupá dle výpravy obřadu a počtu zúčastněných. „Podle dohody můžeme provést i individuální rituály, pokud neporušují pietu a důstojnost,“ dodává Zabrodilková.

Pohřby do Dunaje firma organizuje od roku 2008 v Dolních Rakousích. Na Slovensku rozptyluje popel třeba na louce v Bratislavě, nebo jej sype z letadla nad Tatrami. Další informace na www.naturbestattung.at.