Vlastníkem centra se stala v lednu investiční skupina KAPRAIN založená v roce 2013 pražským podnikatelem Karlem Pražákem. Skupina se angažuje například při výstavbě na pozemcích u pražské O2 arény nebo při rekonstrukci budovy v pražské Pařížské ulici a na projektu Vítězné náměstí v hlavním městě.

Pod novým majitelem se má budějovické Mercury centrum v následujících letech dočkat výrazné obnovy, a to bez omezení provozu. Prvním konkrétním krokem bude zvýšení bezpečnosti centra, jež zlepší komfort návštěvníků, nájemců komerčních ploch i cestujících, kteří používají místní autobusové nádraží.

Dopravně obchodní centrum Mercury návštěvníci naleznou asi kilometr od centra Českých Budějovic – střecha budovy slouží také jako významný přestupní uzel pro autobusové linky. „Jeho užitná plocha činí 60 500 m2 a tvoří jednu z dopravních tepen města – denně ho využije 10 tisíc návštěvníků a cestujících,“ přibližuje Petr Vosmík, zástupce vlastníka, skupiny KAPRAIN, v Mercury. Z průzkumu, který byl realizován na konci roku 2017, vyplývá, že uživatelé centra jsou s jeho stavem i poskytovanými službami relativně spokojeni, tvrdí to přes 90 % respondentů. Přejí si především zlepšit čistotu a bezpečnost.

Právě na tyto změny se KAPRAIN zaměří jako první. „Plánujeme zavést opatření, která výrazně zlepší bezpečnost obchodního centra.

Posílíme ochranku, zlepšíme spolupráci s městskou policií a nainstalujeme novou generaci bezpečnostních kamer,“ doplňuje Petr Vosmík. V dalších letech čeká centrum výrazná obnova a modernizace, například se zvětší plochy věnované gastronomii. „Návštěvníci ani cestující se ale nemusí ničeho obávat, modernizace proběhne postupně a za plného provozu. Fungování autobusového nádraží se vůbec nedotkne,“ zdůrazňuje Petr Vosmík.

Do změn mohou promluvit i současní nájemci
Obchodní centrum nabízí široké spektrum zboží a služeb, od hypermarketu přes prodej obuvi a oděvů po gastronomii. Právě s nájemci komerčních prostor se chce KAPRAIN setkat, aby si vyslechl jejich názor. „Plánujeme setkání s nájemci, abychom se dozvěděli více o jejich pohledu na aktuální situaci a o tom, jak jsou spokojeni. Současně jim chceme osobně představit naše plány na další rozvoj, případně konkrétní kroky, kterými budeme posilovat bezpečnost v celém objektu,“ uvádí Petr Vosmík.

„Skupina KAPRAIN si projekt Mercury vybrala kvůli potenciálu, který přináší unikátní propojení retailového prodeje a významného dopravního uzlu. Plán obnovy DOC Mercury předpokládá v nejbližších pěti letech investici převyšující sto milionů korun, přičemž většina této částky bude vynaložena v letošním a příštím roce," doplnil Petr Vosmík.