„Nechci bourat, ale pokračovat v budování.“ Toto heslo podle svých slov opakuje od pátku, kdy se ujal funkce, nově zvolený předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek. Post bylo třeba znovu obsadit poté, co před dvěma týdny rezignoval po dovršení věku 70 let na svou funkci dosavadní šéf špitálu Břetislav Shon.

„Letos můžeme v nemocnici prostavět půl miliardy korun. Je to výsledek práce v minulých letech,“ vyzdvihl Michal Šnorek a doplnil, že největší položku spolkne vestavba mezi urologicko-gynekologickým a chirurgickým pavilonem. Hotová by měla být za dva roky a na ni plynule naváže rekonstrukce vlastního chirurgického pavilonu.

Michal Šnorek má k českobudějovické nemocnici osobní vztah. Před 37 lety se tu narodil on, vloni jeho syn. Ale pod kůži se mu prý českobudějovický špitáldostal díky otci, který tu mnoho let pracoval jako lékař a primář plicního oddělení.

Nový šéf českobudějovické nemocnice Michal Šnorek v obsáhlém rozhovoru pro Deník vzpomněl na své začátky v medicíně, zmínil svou vizi budoucnosti nemocnice a řekl, zda bude mít bezesné noci.

Čtěte ve středečním tištěném vydání vašeho Deníku.