Ještě do koce roku plánují v Úsilném nový přechod na návsi a jeho nasvícení. V nadcházejících měsících s dokončením do března příštího roku pak chtějí vyměnit ve veřejném osvětlení při generální rekonstrukci dosavadní svítidla za LED žárovky. Podle starosty Pavla Kašpárka, který vedl obec už v minulém volebním období, jsou obě zakázky vysoutěžené a čeká se jen na dodavatele, až bude mít materiál.

V zastupitelstvu zasedl po volbách jeden nováček. Na devět míst bylo jedenáct kandidátů. „Kandidovalo celé minulé zastupitelstvo a oslovili jsme ještě další občany,“ uvedl Pavel Kašpárek s tím, že o hlasy voličů se ucházeli ještě dva z oslovených. Návrh rozpočtu chtějí projednávat v Úsilném 16. prosince.

Ilustrační foto.
Jihočeští policisté šetří závažný trestný čin. V případu figurují děti

O víkendu dostaly menší i větší děti v Neplachově šanci ukázat svou zručnost a nápaditost při dýňování. „Děti dostaly pro svoje tvoření k dispozici od obce dýni, kterou si mohly vyřezat. Menší děti, za pomoci rodičů či prarodičů a větší děti již samy,“ uvedla za pořadatele zastupitelka Věra Machová. Při sobotní akci vládla příjemná atmosféra k níž přispělo i slunečné počasí.

Myslivci ohlásili naháňky, stavbaři uzavírku

Myslivecký spolek Jamné (místní část Boršova nad Vltavou) oznámil obci termíny honů-naháněk, většinou okolo řeky mezi jezem U Rybů a usedlostmi U Rybáka, dopoledne: sobota 12. listopadu 2022, sobota 10. prosince 2022 (poslední leč), sobota 14. ledna 2023. Několik dnů před a v průběhu naháňky budou vyvěšeny informační cedulky na přístupových cestách – pozor na venčení psů – "NA VOLNO NE!"

Od 7. listopadu je plánována úplná uzavírka silnice mezi Olešnicí a Petříkovem kvůli opravě výpusti Olešnického velkého rybníku. Doporučená objízdná trasa je vedena přes Těšínov a Jílovice, ale vzhledem k dopravní kapacitě komunikací na objízdné trase by měli řidiči počítat s možným zdržením a především dbát zvýšené opatrnosti. Uzavírka je povolena do 25. listopadu.