Běžně jsou v přilehlých obcích jako jsou Bzí, Popovice, Hvozdno, Radonice, či vzdálenější Drahotěšice, vidět alespoň jednotlivci či děti. Teď nikdo. Při troše štěstí pošťácké auto nebo štěkající pes.

V Dolním Bukovsku si ve čtvrtek dopoledne šlo pár místních svižnou chůzí nakoupit. Důchodci, kteří si nepřáli uvést jméno, vyšli v rouškách z obchodu. „Jsme zalezlí doma. Dnes jsme byli mimořádně u lékaře v Budějovicích, takže proto nakupujeme později. Jinak jsme pořád doma. Samozřejmě vidíme, že pohyb lidí je tu mnohem menší. Bydlíme poblíž dětského hřiště a ani tam teď děti nejsou. Mše tu asi nejsou, my do kostela nechodíme,“ svěřil se starší pár.

Z obchodu vyšla další místní obyvatelka v roušce. „V Bukovsku je obvykle rušno a více lidí. Teď potkáte jednoho človíčka a jste rádi. Místní chodí nakupovat sem do obchodu, pak tu máme ještě nahoře Vietnamce, ale nic jiného tu není,“ řekla Marcela s malým psem.

Naproti obchodu zeje prázdnotou základní škola. Okolo prošla místní obyvatelka Ivana Filípková. „Když jdu teď po ulici, tak je tu daleko méně lidí než běžně. Jinak se držíme doma. Jsem na home-officu, mám doma děti, tak je to náročné. Musím si práci vždy rozložit, protože se musím také stihnout najíst a uvařit. Sice mám děti velké, ale úkolů mají spousta a stejně je se mnou řeší, když neví. Mají aplikace, kam se přihlašují, takže celkově to není snadné. Syn má před přijímačkami na střední školu a neví, kdy přijímací zkoušky budou. Teď jdu v rychlosti nakoupit,“ svěřila se maminka.

V místní části Bukovska, ve Bzí neprošla ani noha. Stejně tak tomu bylo v Popovicích, Hvozdnu, Radonicích a Drahotěšicích. Dětská hřiště byla prázdná a místy zaštěkal pes nebo zakokrhal kohout. Ve vsích byla vidět akorát pošťačka nebo pár projíždějících aut. Naštěstí se v přírodě probouzí jaro a všude je slyšet zpěv ptáků.