K atrakcím, které dnes přitahují turisty, patří v Týně nad Vltavou i podzemí. Vstupuje se tam přes městské infocentrum, které sídlí na náměstí vedle muzea. Parkuje se na náměstí nebo na náplavce u Vltavy jen pár kroků od náměstí. Chodby byly obnoveny v roce 2008, kdy vznikla i prohlídková trasa.

Kdy přesně chodby vznikly se podle Martiny Sudové neví a není zcela jistý ani jejich účel. „Jinde podzemní chodby propojují měšťanské domy, tady vede hlavní chodba od zámku doprostřed náměstí ke kašně,“ říká Martina Sudová. Protože chodby jsou úzké a jejich součástí jsou dvě studny je pravděpodobné, že systém sloužil jako zásobárna pitné vody. V podzemí je trvale zapnuté čerpadlo a pokud by tomu tak nebylo, voda by chodby zaplavila. „Podle pověstí mají být chodby rozsáhlejší. Mají vést k bývalému hradu nebo až do Hněvkovic, ale takové pověsti mají všude,“ s úsměvem připomíná Martina Sudová bujnou lidovou fantazii.

Podle brigádnice z infocentra Jany Teringlové se dostanou do podzemí dospělí za 60 korun a děti za 40 korun. Zapůjčené dostanou návštěvníci i holinky a pláštěnky. "Chodí se s průvodcem," dodala Jana Teringlová s tím, že otevřeno je o prázdninách od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Jedna návštěva podzemí trvá zhruba 40 minut.