Podle Radky Rajnochové z českobudějovického IGY Centra mají lidé v povánočních výprodejích největší zájem o elektroniku, zimní obuv, ale také o knihy. „Mnoho zákazníků našlo pod stromečkem dárkové poukazy nebo karty, které je nejvýhodnější uplatnit právě ve slevách. I proto návštěvnost IGY Centra ani po Vánocích neklesla a je vysoce nadprůměrná,“ zhodnotila situaci Radka Rajnochová. Dodala, že další vlnu zlevňování zboží mohou zákazníci největšího obchodního centra na jihu Čech očekávat po Novém roce. „Oproti loňsku hlásí někteří obchodníci nárůst tržeb o desítky procent,“ poznamenala Radka Rajnochová.

V Českém Krumlově míří lidé za slevami hlavně do prodejen elektra. Třeba Planeo Elektro nabízí povánoční výprodej od 25. prosince do 29. ledna nebo zkrátka do vyprodání zásob. Zájemci tu najdou slevy například na tablety, notebooky, televizory, vysavače a další zboží od 27 do 48 procent. Například jeden z tyčových vysavačů značky Elektrolux je zlevněn z 3661 na 1877 korun. Některý z notebooků z 16 499 na 15 497 korun. Pračka Candy plněná předem z 12 990 na 7 499 korun. Robotický vysavač je zlevněný dokonce až o 50 procent.

Orlické vraždy po hradecku. Muže bodl, dal do sudu a zalil betonem.
Jihočeská ročenka (1): Pomoc Ukrajině, tělo v sudu, vichřice a sbohem covidu

„Zákazníků nyní přichází docela dost, ale ve srovnání s jinými roky je to trochu slabší,“ řekl administrativní pracovník krumlovské prodejny Planeo. „Teď neprojevují ani tak zájem o velké věci, jako jsou pračky a ledničky, ale spíš o drobnosti. To znamená o příslušenství, tedy třeba o kryty na mobily, sluchátka, hodně se zajímají o různá světýlka, paměťové karty, držáky k televizím a podobně. Zřejmě si dokupují věci k dárkům, které dostali.“

Knihkupectví Kanzelsberger na třídě 9. května v Táboře se plošné povánoční slevy netýkají, nabízejí je totiž průběžně během celého roku. „Jedná se spíš o tematické slevy, třeba po Velikonocích zlevňujeme knihy o malování vajíček,“ vysvětlila vedoucí prodejny Veronika Pudilová. Větší změny v návštěvnosti proti předvánočnímu období nevidí. „Lidé chodí a nakupují asi stejně jako před svátky, často teď přinášejí poukázky, které dostali pod stromeček. Někdy přinesou knihu, která se jim jako dárek sešla dvakrát, a vymění si ji za jinou,“ uvedla.