Na každém stole jsou malé pípy, z kterých si zákazník může sám načepovat kdykoliv má chuť, díky multifunkční obrazovce navíc může sledovat, kolik piva vypil, poměřit se s ostatními u stolu nebo v Pubu. A to nejen v Budějovicích, ale ve všech Pubech, kde se právě pije.

Kromě toho si pohodlně u stolu můžete prohlédnout jídelní a nápojový lístek a hned si jednoduše dotykem obrazovky objednat.  V jukeboxu si zde můžete vybrat oblíbenou muziku.

Podle majitele Petra Študlara klade důraz především na dobré pivo, kvalitní gastronomii a dobrou zábavu. „Koncept The Pub není postaven na pivu a utopenci, naopak se zaměřuje na to, aby i jídlo v Pubu bylo zárukou kvality, pracuje s kvalitními surovinami, nezapomíná ani na sezónní nabídku," vysvětlil Petr Študlar s tím, že ve všech Pubech servírují hostům stejně kvalitní jídlo ze stejných surovin.

Do Pubu si tak můžete zajít na oběd nebo večeři, stejně jako jen tak posedět s pivem a dobrou zábavou. Právě plátno, na kterém můžete sledovat, jak si vedete v porovnání s ostatními, je příznačným pro koncepci The Pub.

„Společenská stránka Pubu je určitá nadstavba, není to to hlavní. Ale reakce hostů ukazují, že je to unikátní věc, která jinde nefunguje. Je to určitě zajímavé," přikývl s úsměvem Petr Študlar.

Budějovický Pub je kompletně nekuřácký. I když měl Petr Študlar na výběr, myslí si, že doba a důraz na zdravý životní styl nekuřáckým restauracím nahrává. „Když otevíráme novou restauraci, která je svým způsobem unikátní, zvolili jsme z různých důvodů nekuřácký Pub. Myslím, že to může lidi přitáhnout," zdůvodnil volbu a dodal, že restaurace je tak vhodná i pro rodinné obědy s menšími dětmi.

Volba nekuřáckých prostor měla ale i praktické důvody. „Máme dvě patra, která jsou designem unikátní. Kdybychom udělali jedno kuřácké a jedno nekuřácké, automaticky bychom vzali lidem možnost být v tom druhém prostoru," uzavřel Petr Študlar. O návštěvu Pubu je veliký zájem. Díky jednoduchému systému internetové rezervace si ale svoji plzeň můžete natočit i vy.