„Za ta léta se dámám doma nashromáždila spousta kabelek, z nichž si oblíbily dvě, tři. Když se naskytla příležitost pomoci talentovaným dětem, neváhaly a kabelky přinesly," vyprávěla Alena Jozová. „Už ale máme také plnou krabici kravat a šátků," doplnila. Kabelky, šátky i kravaty můžete nosit kromě redakce našeho Deníku také do infostánku v IGY Centru, na recepci Českého rozhlasu Č. Budějovice a do rektorátu Jihočeské univerzity.

Kdo daroval kabelku do loňského Kabelkového veletrhu a vyplnil životopis módního doplňku, měl šanci získat jednu z cen od partnerů akce. Loni tak hlavní cenu, tedy dárkový poukaz pro dvě osoby do maďarských termálních lázní Bukfurdo, získal Otakar Dvořák z Větřní. „Pobyt v lázních jsem si užil. A letos se do Kabelkového veletrhu opět zapojím. Už mám doma připravených asi třicet kabelek, které zanesu do redakce Deníku," prozradil.

Také v letošním roce se mohou dárci těšit na soutěž o ceny, které si pro ně připravili letošní sponzoři. Na vylosované výherce tak bude čekat například pobytový voucher do Clarion Congress Hotelu České Budějovice nebo jednodenní výlet s cestovní kanceláří Saturn a další zajímavé ceny.

Kabelky, kravaty a šátky můžete shromažďovat třeba na vašem pracovišti, v domově pro seniory, kde žijete nebo ve spolku, kde trávíte volný čas. Módní doplňky, které se díky vám shromáždí, prodáme v IGY dne 2. září od 9 hodin za symbolické ceny při druhém ročníku Kabelkového veletrhu Deníku.

Sledujte nás také na sociální síti Facebook