„Co se týče osobností, bude letošní ročník opravdu nabitý," říká za organizátory Jan Mádl, bratr herce a patrona akce Jiřího Mádla.

Pokolikáté již pořádáte Charitativní fotbalovou exhibici a jak vás to na začátku napadlo?
Letos máme již sedmý ročník, ale v roce 2012 jsme vynechali. Já sám jsem fotbal hrál i dělal rozhodčího a jednou nás s kamarádem napadlo, že by bylo fajn uspořádat akci, která by přitáhla více lidí na fotbal a navíc byla charitativní. První ročník byl spojen s premiérou filmu Gympl, v němž hrál bratr Jirka. Pozvali jsme herce a k tomu nějaké fotbalisty, hokejisty a sestavili náš Mádl tým. A ten hraje proti týmu Real Top Praha, s nímž dlouhodobě spolupracujeme.

Jak přesně bude akce vypadat?
Je to fotbalový exhibiční zápas, v němž se utkají dva týmy složené ze známých lidí. Ti chtějí pobavit diváky a výtěžek ze vstupného, od sponzorů jde na charitu. Peníze darujeme dětskému oddělení českobudějovické nemocnice.

Které osobnosti dorazí?
Řekl bych, že to letos máme nejvíc nabitý ročník. Kromě mého bratra, který je každoročně patronem akce, přijede například Ondřej Brzobohatý, Vojta Dyk, Dominik Hašek, Jan Koller, Adam Mišík, rapper Johny Machete nebo hokejista Jakub Kovář.

Jde při tomto zápase vůbec 
o výsledek? Padají góly?
Snažíme se vyhrát, ale bohužel většinou je lepší tým 
Real Top Praha. Myslím, že jen jednou byla remíza. O výsledek ale samozřejmě tolik nejde, je to v přátelském duchu. I přesnou sestavu týmů určujeme až těsně před akcí tak, aby to bylo vyvážené, a někdy si dokonce o přestávce vyměníme některé hráče.

Chystáte doprovodný program?
Ano, zápas začíná ve 14 hodin, ale areál bude otevřený už o hodinu dříve. Bude zde skákací hrad pro nejmenší, nafukovací fotbálek, pivo za zvýhodněnou cenu deset korun a občerstvení. Máme moderátory z rádia, kteří budou diváky bavit a dělat rozhovory s osobnostmi. Chystáme i soutěže o ceny, několik diváků si bude moci zkusit kopnout penaltu na Jana Kollera. Na závěr předáme šek primáři dětského oddělení Vladislavu Smrčkovi a pak bude velká autogramiáda všech osobností.

Kolik stojí vstupné?
Vstupné je 50 korun, děti do 150 centimetrů zdarma. A samozřejmě když někdo bude chtít přispět na charitu větší částkou, budeme rádi. Více informací o akci si zájemci také mohou najít na webových stránkách www.exhibice.cz.

Vy sám se na hřiště postavíte?
Já jsem vždycky hrával, ale letos poprvé nebudu. Je to kvůli zdravotním problémům a také myslím, že osobností bude letos tolik, že se jim tam radši nebudu motat.

Takže Mádl tým vede váš bratr?
Jirka je kapitán a já jsem takový trenér.

Zdroj: Youtube