Podle hejtmana Martina Kuby chce Jihočeský kraj realizovat na trase z Českých Budějovic do Nových Hradů ještě obchvat Žáru a především obchvat Trhových Svinů. "Považujeme obchvat Trhových Svinů za jednu z nejdůležitějších staveb," dodal Martin Kuba a připojil, že v nynějším volebním období by se mělo pokročit do významné fáze projektových příprav nebo dokonce možná i k zahájení akce.

Vodovod a kanalizace navíc

Starostka Trhových Svinů Věra Korčaková poděkovala kraji i provádějící firmě Strabag za spolupráci a upozornila na to, že opravená část Trocnovské ulice je předposledním úsekem na průtahu městem, který zbývalo opravit. "Práce zkomplikovalo to, že se musely nečekaně opravovat části vodovodu a kanalizace, které byly v havarijním stavu," připomněla dodatečný úkol Věra Korčaková. Přesto se podle ní otevřela nová komunikace o 14 dnů dříve, než byl smluvní termín. "Chci poděkovat občanům Trocnovské ulice i města, že byli trpěliví a vstřícní a že se smířili s objížďkou," doplnila starostka. Stavba se totiž objízdnými trasami dotkla velké části města.

Také Jan Michalec, regionální ředitel firmy Strabag, ocenil práci celého týmu kolem stavbyvedoucího Martina Bartyzala s tím, že zakázka byla dokončena ve zkráceném čase i když na ní byla spousta práce navíc.

Opravovat se bude i Dělnická

Zbývající část Trocnovské ulice od náměstí směrem na České Budějovice, konkrétně v úseku od odbočky na Buškův hamr po benzinku by se měla dělat v roce 2023, taková je předběžná domluva Jihočeského kraje s městem. Podle Věry Korčakové se ale ještě bude muset vyřešit dopravní obslužnost v okolí uzavírky. Opravovat by se také měla Dělnická ulice, kudy vedla jedna z objízdných tras. "Jsem velmi ráda, že jsme se na tom s krajem dohodli," zdůraznila Věra Korčaková.

Stavební práce v Trocnovské ulici začaly 1. 7. 2021 a ukončeny byly k 6. 12. 2021. Jihočeský kraj do rekonstrukce vložil 12,6 milionu korun včetně DPH, z toho činila dotace z programu IROP 9,8 milionu. Město Trhové Sviny financovalo při společné akci s krajem rekonstrukci vodovodu a kanalizace nebo například parkovací stání a chodníky za více než 16 milionů korun s DPH. Navíc pak město platilo nutnou nepředpokládanou havarijní opravu kanalizace a vodovodu na části úseku.