Starosta Týna nad Vltavou Karel Hladeček uvedl, že se jedná o top akci, která je z finančních prostředků, které město dostává od Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ, pořádána. „Prostředky, které dostáváme, mají vliv na to, co si můžeme jako město dovolit, jakou kvalitu a rozsah. Těžko bychom je hledali někde jinde,“ podotkl.

Na letošek si toho pro místní i návštěvníky města připravili požehnaně. Na pódiu se v průběhu pátečního večera prostřídaly kapely Claymore, Sto zvířat, Flám – Poprock. „Nejvíc jsem se těšil na kapelu Sto zvířat, protože je mám moc rád, ale věřím, že si na své přišel každý,“ uvedl týnský starosta.

Stringer, který vyplétal raketu wimbledonské vítězce Markétě Vondroušové: Jindřich Růžička
Známe Jihočecha, který Markétě Vondroušové vyplétal rakety

V sobotu mohli návštěvníci festivalu zajít například na náměstí poslechnout Olympic revival, Milana Peroutku s jeho kapelou Perutě, nebo Michal Hrůzu a kapelu Hrůzy. Součástí byla i dronová světelná show. Zámecké nádvoří patřilo pro změnu dětem, pro které tu byly přichystané všechny možné atrakce. Na otáčivém hledišti bylo možné zhlédnout divadelní představení. U řeky se konalo večerní promítání filmu.

Vltavotýnské slavnosti města jsou pro letošní rok za námi, ale Městské centrum kultury a vzdělávání v Týně nad Vltavou toho chystá na léto ještě mnoho dalšího. „Na srpen plánujeme Festival minipivovarů nebo Festival na slámě. Jedná se o několik kulturních akcí odehrávajících se v amfiteátru z balíků slámy. Čtyřicet let fungování slaví letos týnské otáčivé hlediště, jediné amatérské z celkem pěti světových otáčivých hledišť, takže i tam je na léto naplánováno mnoho akcí,“ lákal týnský starosta na další akce ve městě.