Úctyhodných 25 investičních akcí rozjelo během prvního roku po volbách nové vedení vltavotýnské radnice. Starosta Milan Šnorek proto považuje nástup do funkce za úspěšný.

„Řekl bych, že to byla docela investiční smršť a mnoho věcí je tu i vidět, například opravené komunikace, nový výjezd z Hlineckého sídliště, cyklostezka do Břehů, rekonstruovaná knihovna nebo přechod na Budějovické ulici,” vyjmenoval. Nejnákladnější bylo vybudování cyklostezky podél řeky Vltavy, město však kvůli tomu příliš utrácet nemuselo. Získalo totiž dotaci z Regionálního operačního programu a příspěvek od Nadace Jihočeské cyklostezky.

Právě novou trasu pro cyklisty a in-line bruslaře mnoho obyvatel Týna chválí. „Jsem příznivec cyklistiky, a proto z toho mám opravdu radost. Myslím, že to bylo potřeba už jen proto, aby se mladí lidé i my starší nadšenci mohli hýbat a nepřekáželi na silnici autům,“ komentoval Rudolf Trecha.

Novému vedení radnice se dále podle Šnorka podařilo vyjednat smlouvu se společností ČEZ, díky níž mohou obyvatelé města využívat autobusy dosud určené pouze pro zaměstnance Temelína. Důležité bylo také navázání spolupráce s ostatními obcemi kolem elektrárny a dohoda s Všemyslicemi a obcí Temelín o poskytování policejních služeb. „Tím jsme ukotvili naší policii v regionu. Nyní pořizujeme i radar a začneme měřit rychlost, na to se lidé také hodně ptali,” doplnil Šnorek.

Během následujícího roku chce starosta především připravovat velké investice. Prioritou je například vybudování bazénu. Město již získalo od státu pozemek v Žižkově ulici, kde dříve bazén stával, a nyní začne připravovat projekt. „Mělo by tam být koupaliště i sportovní areál. Bude složité dohodnout se na konkrétní podobě, ale příští rok chceme pokročit, abychom v dalších měsících mohli shánět peníze,” připomněl Šnorek.

Druhou důležitou akcí by měla být revitalizace Hlineckého sídliště. Radnice vytipovala nejproblematičtější lokality a chce pracovat na jejich zlepšení. Jedná se především o Náměstí Mládeže a oblast kolem umělé nádrže, kde by mohl v budoucnu vzniknout park.