Jak uvedla produktová specialistka společnosti Erotic City Alena Brtníčková, Valentýn je pro ně z hlediska tržeb jedním z nejdůležitějších svátků roku. „Jako svátek zamilovaných je erotice přímo předurčen,“ říká. I proto ve všech jejich 70 obchodech v České republice včetně těch čtyř na jihu Čech plánují speciální akce. „Kromě spousty slev budeme před Valentýnem zařazovat do nabídky další novou modelovou řadu vibrátorů značky Womanizer, nejpopulárnější erotické pomůcky současnosti, s názvem Next a 3D stimulací,“ říká.

Pro postelové hrátky nehrají sváteční dny žádnou roli, zákazníci si do obchodů pro erotické hračky chodí celoročně. Ženy mají podle Aleny Brtníčkové největší zájem o vibrátory, dilda (umělé produkty ve tvaru penisu) a erotické prádlo. „U mužů se jedná o nejrůznější kroužky, masturbátory, afrodisiaka nebo krémy. Velmi oblíbené jsou obecně i anální pomůcky,“ přibližuje záliby Čechů.

K dostání je v Erotic City všechno možné.K dostání je v Erotic City všechno možné.Zdroj: Deník/Klára Skálová

Ti podle ní objevili v posledních letech výhody nakupování v kamenných obchodech. „Je to hlavně smyslové vnímání. Při osobním kontaktu se zbožím poznáte příjemnost materiálu – měkkost, hlučnost vibrací, ale vlastně i skutečnou velikost, průměr,“ poukazuje produktová specialistka společnosti Erotic City na výhody. V obchodě je navíc zákazníkům k dispozici i personál, který jim při jejich váhání poradí. „Online zákazník vybírá dle ceny, zatímco v obchodě je to dle potřeby a svých komplexních pocitů,“ poukazuje na hlavní rozdíl mezi nakupujícími.

Dodává, že co dnes mezi zákazníky frčí, je jednoznačně již zmíněný Womanizer. „Jeho jasná charakteristika je dána ve sloganu ‚Za minutu na vrcholu‘, což napovídá, že žena je schopna vyvrcholení rychle a hlavně, což je unikátní, v devadesáti devíti případech ze sta,“ říká Alena Brtníčková s tím, že nová generace slibuje ještě silnější prožitek. „Dále je zájem hlavně o párové pomůcky – nejvíce z řady We-vibe, konkrétně model Chorus, párový vibrátor, a kvalitní lubrikační gely z řady Love gel. Každý, kdo je vyzkouší, je nadmíru spokojen,“ uzavírá povídání.

Letos slaví Erotic City 25 let od uvedení na trh. Společnost City Realex, pod niž obchody spadají, vznikla ale už v roce 1991. Za tu dobu získala společnost informační přístup k širokému sortimentu. „Dlouhodobě také spolupracujeme s nejúspěšnějšími světovými výrobci, kteří designují některé pomůcky ve spolupráci s námi,“ říká Alena Brtníčková.