Jedle poputuje na náměstí Přemysla Otakara II. v pátek 17. listopadu.Jedle poputuje na náměstí Přemysla Otakara II. v pátek 17. listopadu.Zdroj: Magistrát města České Budějovice„My jsme tady patrioti a samozřejmě vždycky z toho úspěchu máme obrovskou radost. Pokud bude anketa letos vyhlášena, věřím, že se Budějčáci opět aktivně zapojí. Asi třicet centimetrů vysokou jedličku vysadili před šedesáti lety prarodiče dárce pana Lukáše Medvece. A vyrostla z ní odhadem asi 18 metrů vysoká krasavice, k níž má rodina, ale i někteří sousedé silný citový vztah. A ten se ještě rozroste o další členy, až ji budeme zdobit a obdivovat na náměstí Přemysla Otakara II. Už se moc těším,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová. 

Máte u vás ve městě nebo na vsi svůj vánoční strom? Pochlubte se! Pište na mail jihoceske.vanoce@denik.cz

Jedle se podle majitelů začala mírně naklánět do vozovky a s tím přišla obava, aby při silném větru na někoho nespadla a nezpůsobila tak více škody než užitku.

Nové stánky jsou letos připravené pro vánoční městečko v Českých Budějovicích. Na náměstí Přemysla Otakara II. už je dělníci montují.
Pro vánoční městečko už v Českých Budějovicích stavějí stánky

„Také by mohlo dojít k poškození jejích kořenů při budoucí výstavbě vodovodu a kanalizace. Proto nás napadlo věnovat ji jako vánoční strom na českobudějovické náměstí, kde by dělala radost nejenom těm nejmenším obyvatelům, ale doufejme, že i všem návštěvníkům adventu,“ dodává Šárka Medvecová. Krásně rostlou jedli přivezou z Kaliště pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB na náměstí v pátek 17. listopadu.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce