„To, že se všude vaří, peče, smaží a udí, znamená, že my lékaři budeme mít plno práce," potvrzuje z dlouholetých zkušeností primářka gastroenterologického oddělení českobudějovické nemocnice Olga Shonová. Vyhnout možným zdravotním pohromám se podle lékařky mohou lidé v řadě pohledů už při přípravách sváteční atmosféry. „Spolu s těmito krásnými chvílemi se vkrádá nebezpečí v podobě fyzického přetížení organismu sháněním dárků, pečením a gruntováním domácností, duševní deprese u osamělých, ale i nezřízeným jídlem a pitím," upozorňuje MUDr. Olga Shonová.

Právě na zažívací problémy si řada z nás během vánočního času, který má patřit klidu, míru a lásce, zadělá velice snadno. „O svátcích se nevyhneme rodinným oslavám, osobním setkáním s přáteli, holdujeme ochutnávání nejen domácí kuchyně, ale jako hosté střídáme i nezvyklé pokrmy, nevhodné kombinace jídla," vyjmenovává primářka rizikové situace, kterým se jen málokdo úplně vyhne. To se pak může jedlíkům nepěkně vymstít. „Trávicí soustava utrpí každopádně velké přetížení tukem, cukrem a v kombinaci s alkoholem snadno dochází k akutním zažívacím potížím, často propukají nemoci a jejich komplikace," líčí primářka možné důsledky bezuzdného mlsání.

Je až s podivem, že v mnoha případech ani takové potíže nejsou důvodem, aby si lidé začali hledět svého zdraví. „Často se chováme jako by nás rozum opustil i v době kdy nás již přepadly nesnáze a namísto nutné střízlivosti v dalším konzumování jídla i pití pokračujeme až do úplného debaklu," popisuje MUDr. Olga Shonová případy, které se pak už mnohdy neobejdou bez odborné pomocilékařů.

„Na gastroentrologickém oddělení Nemocnice České Budějovice máme bohaté zkušenosti s takovýmito maléry o Vánocích," dodává primářka. „Vánoční čas provází každoročně zvýšená návštěvnost naší ambulance se žlučníkovými záchvaty, bolestmi břicha, nadýmáním, zvracením či průjmy," vyjmenovává ty méně nebezpečné případy. „Mezi nejtěžší stavy patří tradičně zánět žlučníku a zánět slinivky břišní, které mohou nemocného ohrozit až na životě," varuje Olga Shonová.

V každém případě by lidé vážné problémy neměli podceňovat. I takových už odborníci na trávicí trakt zažili celou řadu. „Je s podivem, jak pozdě lidé přicházejí k ošetření a ignorují varovné příznaky přetížení či podráždění zažívacího ústrojí jako jsou nadýmání, zvracení, průjmy a dokonce léčí své neduhy dalším alkoholem," poukazuje primářka gastroenterologie na další fakt, který jen komplikuje léčbu. Přitom ale existují poměrně jednoduché zásady, které většině lidí pomohou přestát sváteční hodování bez vážných zdravotních debaklů. Patří mezi ně střídmost v jídle, pokud to člověk nedokáže dodržet. měl by jíst alespoň po malých dávkách a pokrmy zapíjet čistou vodou nebo čajem. „Důležité je také nekombinovat sladké a tučné cukroví s několikerou kávou a alkoholem," radí lékařka a na konto alkoholu, kterého by tak jako tak nemělo být příliš, opakuje dobře známou radu nekombinovat více druhů.

Podobná opatrnost se vyplatí i při konzumaci smažených jídel. Opět platí, že čím méně jich sníme, tím lépe uděláme, rozhodně není dobré je kombinovat s dalším tukem. Naopak prospěšný všem jedlíkům je pohyb, a to nejen s ohledem na přebytek kalorií a nadbytečná kila. I obyčejné procházky mohou zmírnit nadýmání a zlepšit vyprazdňování. Od zažívacích trablů mnohdy pomůže dieta či hladovka, pokud ale problémy přetrvávají, obraťte se na lékaře.

Stručně o gastroenterologiiGastroenterologické oddělení českobudějovické nemocnice je pracoviště zamě- řené na onemocnění trávicího ústrojí, jater a slinivky břišní. Páteří oddělení je endoskopické a sonografické pracoviště, kde se provádí jak ambulantní výkony, tak vyšetření za hospitalizace. „Složitější případy vyšetřujeme a léčíme na lůžkové stanici. V odborných poradnách lékaři – specialisté kontrolují nemocné s řadou chronických chorob. Dále se celý tým lékařů a sester oddělení zaměřuje na prevenci, kterou považujeme v gastroenterologii a hepatologii za velmi prospěšnou. Každým rokem projde naším oddělením až 20 000 nemocných," vypočítává primářka MUDr. Olga Shonová.