Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se jednalo o požár plně zařízeného bytu. "Hořet začalo krátce po poledni," řekla Deníku Vendula Matějů s tím, že uvnitř bytu nikdo nebyl. Původní hlášení na tísňovou linku znělo, že hoří ve výrobní hale, odkud vychází černý kouř. Hořelo v půdních prostorách ve druhém patře nad výrobní halou, kde byly pouze piliny. "Nikdo uvnitř nebyl, nebylo nutné nikoho evakuovat," upřesnila Vendula Matějů. Požár hasiči dostali pod kontrolu za zhruba dvě hodiny.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Prachatic a Vimperka s výškovou technikou, a také dobrovolné týmy ze Čkyně, Vacova a Vlachova Březí. "V současné chvíli je oheň uhašen," potvrdila kolem osmnácté hodiny večer.

Lidé ve Čkyni pro Prachatický deník potvrdili, že jde o velké štěstí. Byt má běžně nájemníka, jen teď je nějakou dobu prázdný. "Vím o tom od sousedky, prý hořet začalo od elektrospotřebiče, ale není to zaručená zpráva," dozvěděli jsme se.

Ve čtvrtek 2. března mluvčí HZS Vendula Matějů upřesnila, že vyšetřovatel hasičů odhaduje škodu na 1,3 milionu korun. "Jeho příčiny jsou i nadále v šetření," doplnila.

Byt, kde došlo k požáru, je v areálu společnosti Lignointerier (bývalý Dřevopodnik), která vyrábí plouvoucí podlahy, stolky pro společnost Ikea a další vybavení do interiérů bytů, jako dveře, obložení či zahradní nábytek.