Virtuální studia v Budějovicích a v Praze, živý přenos na Youtube a konferenční platformu Zoom a účastníci konference doma v obýváku. Přesně tak bude vypadat letošní Travelcon. „Zachovali jsme datum konference i její obsah a celé jsme to přesunuli do on-line podoby. Navíc jsme doplnili témata související s aktuální situací a jejími dopady na cestovní ruch. Zájem je obrovský, už nyní jsme na více než trojnásobku účastníků oproti klasickému průběhu,“ popisuje koordinátorka konference Petra Machovcová. Přednášky budou vysílané ze studií v Budějovicích a v Praze. Pro zachování bezpečnosti v nich bude vždy jen přednášející, moderátor a technický personál. Po každém vystoupení se budou sály desinfikovat. „Jsme vůbec první travel konferencí v Česku, která se v plném rozsahu odehraje v on-line podobě,“ dodává Petra Machovcová.

Barokní zámek Lnáře.
VIDEO: Navštivte s námi nádherný zámek ve Lnářích

Účastníci konference budou moci přepínat mezi dvěma sály s různým programem, zapojit se formou online dotazů, na které budou spíkři odpovídat a díky 360° kameře se podívají i do zákulisí celé události. „Pokud máte doma VR brýle, nebo nástavec na mobilní telefon, budete moci vstoupit do studia ve virtuální realitě a sledovat, jak celá konference vzniká,“ popisuje jednu z technických vychytávek Petra Machovcová. Účast na konferenci je zdarma, stačí se zaregistrovat na webu www.travelcon.cz.

Vlevo na snímku je primář ARO českobudějovické nemocnice Richard Tesařík společně se svými kolegy.
Denně řeší nakažené

Témata pro podnikatele v cestovním ruchu i destinační management

Přednášky jsou tematicky rozděleny do dvou sálů. První je zaměřen na subjekty cestovního ruchu, marketingové a právní tipy, nové trendy v turismu i analýzy současné situace a její možná východiska. „Abychom zpřístupnili cenné informace co největšímu počtu kolegů v cestovním ruchu, rozhodli jsme se otevřít registrace na Travelcon zdarma. Dopady současné krize na cestovní ruch jsou již nyní astronomické. Věříme, že obsah konference může být pro podnikatele závislé na cestovním ruchu velmi přínosný v následném restartu celého segmentu,“ říká ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Témata přednášek ve druhém sále se budou týkat destinačních managementů. „Ve čtvrtek se koná První celorepublikové setkání organizací destinačního managementu (DMO), které přinese důležité informace například o certifikaci společností, nebo příklady jejich financování, rozvoje a řízení. Snažíme se vytvářet znalostní bázi a pomáhat ostatním regionům s formováním funkční struktury cestovního ruchu,“ popisuje David Šťastný, předseda společnosti Českobudějovicko – Hlubocko z.s., která je spolupořadatelem konference.

Páteční program v tomto sále je zaměřen na gastronomii a hotelnictví. Mezi přednášejícími tak mimo jiné vystoupí například Josef Maršálek známý z televizní show Peče celá země a výzvy a příležitosti pro hoteliéry v době po-COVIDové shrne ředitel českobudějovického Grandhotelu Zvon Petr Šalda.

Ilustrační foto.
Fotbalisté Dynama po delší době opět spolu