„Chtěli jsme jít na Kleť, ale mlha nás odradila," vysvětlovali v sobotu Jana Tancerová z Rojšína se svým synovcem Vaškem, proč se nakonec rozhodli pro kino. Zvítězil u nich snímek Hobit: Šmakova dračí poušť. „Mezi svátky mám dovolenou, a tak pokud počasí bude ještě přát, chtěla bych vyrazit kromě Kletě také do zoo na Hlubokou. Láká mě slavnostní vánoční nasvícení," doplnila Jana Tancerová.

Na nezájem návštěvníků si v budějovickém multikině podle jeho manažerky Svatavy Kopečkové v těchto dnech nemohou stěžovat. „Lidí chodí opravdu hodně, i díky tomu, že mnozí našli pod stromečkem poukázku do kina," zmínila Svatava Kopečková. Nejvíce láká právě film Hobit a také Putování s dinosaury. „Mnoho příznivců si i mezi náročnějšími diváky jistě najde také snímek Walter Mitty a jeho tajný život, který měl premiéru 26. prosince," doplnila manažerka.

V sobotu se nezastavil ani Filip Dolný, trenér ve fitness centru na českobudějovickém sídlišti Vltava. „Chodí teď dvakrát víc lidí než po zbytek roku. Někteří využívají poukázek od ježíška, další už nyní plní novoroční předsevzetí, že udělají něco pro svou postavu," shrnul Filip Dolný.

Jednou z jeho klientek byla o víkendu Markéta Bohoňková z Budějovic. „Cvičit chodím pravidelně už šest let, takže jsem nevynechala ani mezi svátky," řekla při běhu na pásu. „I já si Vánoce užívám u televize s cukrovím, ale na protažení těla si najdu čas vždycky. Nemusím pak mít výčitky svědomí," zasmála se.

Cílem nedělního výletu se pro mnoho lidí stal hrad v Nových Hradech, kde se naposledy otevřela adventní prohlídková trasa. Už ve čtvrtek 2. a v pátek 3. ledna, stejně jako každou další lednovou středu a pátek, si tady ale zájemci budou moci projít zimní prohlídkovou trasu. Podle novohradského kastelána Jana Smolíka je o tyto mimořádné prohlídky zájem. „V době adventu jsme za víkend vždy provedli na šedesát lidí," upřesnil.

Rušno bylo o víkendu rovněž v obchodních centrech. Se slevou si včera v IGY Centru nakoupila například Kateřina Homolková z Českých Budějovic. „Políčeno mám na košile, trička a sukně," upřesnila studentka, která se na nákupy vydala s kamarádkami.