První klapka by měla podle Jana Richtara ze společnosti Holiday Films, která má na starosti produkci, padnout 16. června. „Máme vyhlédnutou lokaci v Českých Budějovicích i v Jindřichově Hradci,“ upřesnil. Ve snímku budou i záběry přírody pořízené v České Kanadě. V hledáčku filmařů se ocitne Kunžak či Slavonice.

Příběh Spícího města vypráví o dobrodružství dětských hrdinů, kterým usnuli, jako všem dětem, rodiče. „Čtyři hlavní role jsou již obsazené,“ přiblížil Jan Richtar s tím, že tito dětští představitelé ústředních postav již nějaké herecké zkušenosti mají. Z dalšího obsazení prozradil známé tváře jako Petru Bučkovou, Tomáše Měcháčka, Leoše Nohu či Lenku Vychodilovou.

Ve čtvrtek natáčeli v Třebíně na Českobudějovicku videoklip. Roli v něm dostali i volejbalisté Jihostroje.
Volejbalisté hráli ve videoklipu

Ve snímku bude rozsáhlý dětský komparz. „Oslovili jsme ochotníky z Jindřichova Hradce a Dačic, ale potřebujeme další děti doplnit,“ uvedl s tím, že se mohou hodit děti různého věku. Vyzývá malé a mladé Jihočechy, kteří by měli zájem zúčastnit se natáčení, aby se ozvali na e-mailovou adresu kompars@holiday-films.cz. „Čím dříve, tím lépe,“ vzkazuje Jan Richtar a dodává: „Do mailu uveďte, odkud děti jsou ,a přiložte jejich fotografii.“

Na place budou podle něj najednou i desítky komparzistů. „Je tam například scéna v autobusu plném dětí,“ říká Jan Richtar.