Spolek Amálka, poradna pro oddlužení a pomoc občanům v tísni, se svým projektem „Poradna pro lidi“, Hospic sv. Jana N. Neumanna s žádostí o podporu rozvoje hospicové péče na Českobudějovicku, Salesiánské středisko mládeže s projektem: „Ať neprší do chaloupek“ a také terapeutická kapela Koníček, která se snaží získat podporu na nákup ozvučovací techniky.

To jsou finalisté, kteří budou prezentovat své projekty na první ostré Burze filantropie v Jihočeském kraji. Ve velkém finále budou zástupci prezentovat své projekty a ve striktním časovém limitu 10 minut se budou snažit zaujmout přítomné donátory. „Donátoři, kteří přislíbili svou účast, finálové projekty znají a podporu mají už částečně předem promyšlenou.
Finální rozhodnutí se však odehraje až namístě, rozhodnout tak může kvalita prezentace nebo osobní sympatie. Do hry může vstoupit i tzv. divoká karta, což znamená, že podporu dostane projekt, který nepostoupil do finále,“ upřesňuje průběh akce František Kaiseršot ze spolku DialogCB, který Burzu v Jižních Čechách organizuje a doplňuje: „Mám radost, že počet donátorů se od pilotní Burzy ještě navýšil.“

Burza filantropie je transparentní nástroj k podpoře projektů neziskových organizací do výše 50 000 Kč, který zároveň nabízí setkání zástupců podnikatelského sektoru, neziskových organizací a veřejné správy. Partnerem projektu v Jihočeském kraji je Jihočeská hospodářská komora, Agrární komora Jihočeského kraje a Statutární město České Budějovice. Projekt je realizován za podpory Koalice nevládek Pardubicka, z.s.