Ve drůbežárně se pozitivní nález koronaviru objevil v pondělí 29. června, a to u jedné zahraniční agenturní pracovnice, přičemž žena má jen mírné příznaky onemocnění.

Celkem byla nákaza v Jihočeském kraji zatím potvrzená u 207 lidí, testy prošlo zatím 23 231 lidí (18 914 jich bylo k testování indikováno, samoplátců bylo 4 317). Uzdravilo se už 186 lidí, šest jich v souvislostí s nemocí COVID-19 zemřelo.

Aktuálně je koronavirem na jihu Čech nakaženo patnáct lidí (pět na Prachaticku, po třech na Jindřichohradecku, Strakonicku a Táborsku a jeden na Písecku). Okresy České Budějovice a Český Krumlov hlásí nulu.

Optické kabely v sálu pro ústřední prvky LTE sítě - ilustrační foto.
USA provedly kybernetický útok proti Rusku, potvrdil Trump

Kde je možné se nechat otestovat:

V jižních Čechách se v současné době mohou samoplátci nechat testovat v odběrových místech všech jihočeských nemocnicích s výjimkou českobudějovické. V krajském městě najdou odběrové místo v laboratořích Synlab v ulici U tří lvů. Laboratoř Next clinics zajišťuje odběry pro samoplátce pouze po předchozím objednání na telefonní lince 385 524 217 v českobudějovickém Géčku vždy v době od 6.30 do 7 hodin.

Exponát.
Šumava dříve a dnes u sousedů