Středeční ustavující zasedání zastupitelstva potvrdilo, že si podle karet rozdaných ve volbách rozdělí i posty v radě města.

Středeční ustavující zasedání zastupitelstva potvrdilo, že v roli uvolněného starosty bude ve druhém volebním období pokračovat Petr Jenkner (ČSSD). „Děkuji za důvěru, budu se ji snažit nezklamat a věřím, že společně budeme rozhodovat ve prospěch města,“ uvedl staronový starosta.

Post neuvolněného místostarosty bude zastávat Vít Sumerauer (ČSNS). V radě města zasednou také Jan Nýdl, Václav Doležal (ČSSD) a Miroslav Verner (KDU-ČSL).

Předsedou kontrolního výboru byl zvolen František Šotola (ODS), finanční výbor povede Karel Macht (ČSNS). Své předsedy mají i všechny osadní výbory, jejichž členy mohli nominovat sami obyvatelé.

Zastupitelstvo v novém složení by ještě letos mohlo schválit rozpočet pro příští rok. Návrh ve vyrovnané podobě na svém posledním zasedání připravili ještě předchozí zastupitelé.

O zásadních investicích a především jejich konkrétní podobě se podle starosty Petra Jenknera bude teprve rozhodovat. "Myslím si, že se shodneme na rekonstrukci borovanského náměstí, jak části, kde je autobusové nádraží, tak hlavní plochy. Ve hře je také rekonstrukce budovy bývalé národní školy, kde by měla být základní umělecká škola. Chtěli bychom v Borovanech také začít budovat nějaké byty, například přímo na náměstí by mohlo vzniknout několik malometrážních bytů pro seniory, v sousedství by mohla vzniknout klidová zóna," nastiňuje Petr Jenkner.