Rodiny s dětmi i další mohou vyrazit do zámecké zahrady i na další tři trasy za sedmisetkilovými vajíčky ještě do neděle 28. dubna. Každoroční hledačkou podle plánku je sedmiletá Anežka Krejčová z Českých Budějovic. „Ráda jezdím hledat vajíčka podle mapky s taťkou i mamkou. Baví mě barevnější obrázky. Letos se mi moc líbili jednorožci, andělé a taky vesmír,“ popisuje výlet.

Akci, za kterou vyráží desítky tisíc lidí ročně, před lety iniciovali hlubočtí nadšenci ze spolku Hope 4 You. K jubilejnímu ročníku nechali letos vyrobit hned šest nových vajíček. Celkem jich tak v okolí na zajímavá místa umístili 33.

Poslední obří kraslice doputovaly na místo určení ve středu 27. března ráno. V pátek je vyrazí hledat první účastníci již 10. ročníku akce Velikonoce na Hluboké, na čtyři stezky se lze vydat až do neděle 28. dubna.
Velikonoce na Hluboké slaví desáté výročí. Obří kraslice jsou už na značkách

Jak přibližuje Valerie Chromá z pořadatelského týmu, letos se povedlo už samotné zahájení, při kterém se díky návštěvníkům vybralo 65 tisíc korun. „Čeká nás poslední víkend, tak nechci úplně předjímat. Ale máme samé dobré zprávy. Podařilo se nám vybrat už přes dvě stě tisíc. V rámci Řetězu naděje tak splníme další sen a pořídíme elektrické dvojkolo místnímu autistickému chlapci a jeho rodině,“ usmívá se.

Za novodobou tradicí míří návštěvníci z celé republiky, dokonce se i během jednoho ročníku opakovaně  vracejí, protože čtyři okruhy nelze zvládnout v jeden den. „Skutečně myslím, že půjde o rekordní ročník v celé historii Velikonoc na Hluboké. Hned na zahájení přišlo extrémní množství lidí. Nikdy se nám nestalo, že bychom za den vybrali tolik peněz,“ potvrzuje Chromá a směle odhaduje, že letos mohlo akci během uplynulého měsíce navštívit třicet až čtyřicet tisíc lidí.

Hledání malovaných vajíček v Hluboké nad Vltavou a okolí veřejnost baví už desátým rokem.Hledání malovaných vajíček v Hluboké nad Vltavou a okolí veřejnost baví už desátým rokem.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Pozitivní ohlasy přijímají nejen od účastníků, ale i od hoteliérů a restauratérů. „Všichni si pochvalují návštěvnost. Zahájení sezony cestovního ruchu tímto způsobem je pro ně rájem,“ hodnotí Valerie Chromá.