Školy pořádají druhé kolo přijímacího řízení na některé obory. Ale přihlášky už neberou. Šance na podání přihlášky zbývá v krajském městě jen na soukromých vysokých školách. „Přihlášky do druhého kola se braly do dvacátého srpna,“ potvrdila včera Deníku Renata Slípková ze studijního oddělení Vysoké školy technické a ekonomické. Poslední kolo přijímacího řízení se v areálu v Okružní ulici uskuteční 10. září.

Na soukromé Vysoké škole evropských a regionálních studií se v pondělí účastnilo přijímacího řízení 20 zájemců. Podle studijního oddělení „prošli“. Studenty se ale stanou až ve chvíli, kdy uhradí poplatky za studium. „Celkem máme dvě stě sedmdesát osm přihlášek,“ uvedla k letošnímu zájmu o školu Štěpánka Petroušová ze studijního oddělení. Z toho 186 uchazečů podalo přihlášku do Č. Budějovic a dalších 92 na příbramské detašované pracoviště. „Poslední, dodatečný termín přijímacích pohovorů bude dvanáctého září,“ dodala Petroušová s tím, že škola přihlášky ještě bere.

Uzavřené přihlášky má Jihočeská univerzita (JU). Celkem přijímá letos 3200 studentů. Počátkem září jich chce doplnit jen několik posledních procent. Volná místa obsazuje JU při druhém kole přijímacího řízení například na oborech filozofické nebo teologické fakulty. „Na pedagogické fakultě se konalo druhé kolo přijímacího řízení v pondělí na osm oborů,“ zmínil Jiří Váňa z tiskového oddělení Jihočeské univerzity. Podle Váni se díky tomu volná místa na „pedáku“ určitě zaplní.

Jednu třídu jistě otevře soukromá Vysoká škola aplikovaných ekonomických studií. A bere i další uchazeče. „Máme ještě volná místa,“ řekl včera za školu Karel Strnad.

V celé republice jsou dosud těm, kteří by rádi zamířili na vysokou školu, k dispozici ještě desítky oborů na veřejných i soukromých školách.